ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı? sorusu hemen hemen her kadının merak ettiği soruların başında gelmektedir. Karın Germe Estetiği yada diğer bir ismiyle Karın Germe Ameliyatı özellikle kış aylarında sıklıkla tercih edilmektedir. Zira yaz aylarına gergin bir karın bölgesi ile girmek isteyen kişiler için kış ayları Karın Germe Ameliyatı (Karın Germe Estetiği) için oldukça iyi bir fırsattır. Bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için bu yazımızda Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı? sorusunun yanında Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı karın bölgesinde sarkan veya çatlayan deri yapısının cerrahi yöntemle gerdirilmesi işlemidir. Vücudumuzda en çok sarkan veya çatlayan bölgemiz şüphesiz ki karın bölgemizdir. Zira kilo alıp vermeye ve yaş ilerlemesine bağlı olarak göbek bölgemiz ve karın bölgemizde büyük çatlaklar ve sarkmalar meydana gelmektedir. Estetik dünyasında bu sarkma ve çatlamalardan kurtulmak için Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı uygulanmaktadır.

Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı genellikle 2 farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler;

Tam Karın Germe Estetiği

Mini Karın Germe Estetiği

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

1- Tam Karın Germe Estetiği

Genellikle bel bölgesinin yanında karın ön bölgesinde karın duvarı diye tabir edilen bölgede oluşan sarkmalar ve aşırı yağ birikimi nedeniyle oluşan deri gevşemelerini yok etmek amacıyla Tam Karın Estetiği yapılır. Çok hızlı kilo alıp verme, aşırı kilo kaybı, genetik nedenlerden ve doğum gibi faktörlerden etkilenen hastalar için tavsiye edilen Karın Germe Yöntemi Tam karın estetiğidir.

2- Mini Karın Germe Estetiği

Esnekliğini tamamen kaybetmiş, toparlanması zor görünen ve aşırı sarkmaların olduğu durumlarda uygulanır. Vaser Liposuction yöntemi ile bu bölgeden yağlar alındıktan sonra karın bölgesine açılan küçük kesi ile fazla yağ dokusu ve deri alınıp medikal iple dikilmesi işlemidir.

Genellikle Tam Karın Germe Estetiği ön muayenede hastanın yaşı, sarkma durumu ve deri yapısı incelendikten sonra hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Yöntem belirlendikten sonra karın bölgesinde ne kadar yağ dokusu ve deri alınacağı da belirlenir. Genellikle sezaryen bölgesi veya bikini bölgesi diye belirtilen bölgeden açılan kesi ile fazla yağ dokusu ve deri alındıktan sonra hastanın karın bölgesi gerdirilip medikal ipler ile dikilir. Mini Karın Germe Ameliyatında hastanın göbek deliğine herhangi bir müdahale edilmez. Böylece hastanın göbek deliği hizası da kaybolmaz. Fakat Tam Karın Germe Ameliyatında göbek deliğine müdahalede bulunulur. Dolayısıyla hastanın göbek deliği yeri de değişir. Bu durumda ise estetik cerrah tarafından yeni bir göbek deliği oluşturulur.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Sık kilo alıp veren kişilerin karın ve bel bölgesinde sarkma ve çatlama oluşan kişiler,

Aşırı kilo kaybı sonrası karın bölgesinde ve bel bölgesinde sarkma ve çatlama oluşan kişiler,

Doğum sonrası göbek kısmında çatlaklık ve sarkmalar oluşan kişiler,

Yaş ilerlemesine bağlı olarak karın bölgesinde sarkmalar ve çatlamalar oluşan kişiler,

Genetik nedenlerden dolayı karın bölgesinde sarkmalar oluşan kişiler

Karın Germe Estetiği – Karın Germe Ameliyatı yaptırabilir.

Karın Germe Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler?

Karın Germe Estetiği sonrası şişlik, ödem ve morarmalar oluşması olağan iken bu durumu mutlaka cerrahınıza bildirmenizde fayda vardır.

Karın Germe Estetiği sonrasında oluşan ağrı ve acılara karşın estetik cerrahınızın sizlere tavsiye edeceği antibiyotik ve ağrı kesiciler dışında bir ilaç kullanmayınız.

Karın Germe Ameliyatı sonrası cildin yüzeyindeki dikişler 1 hafta sonra cerrahınız tarafından alınmakta iken iç bölgedeki dikişler kendiliğinden erimektedir.

Karın Germe Ameliyatından 1 hafta sonra evde hafif tempoda koşulabilir.

Karın Germe Ameliyatının tam iyileşmesi 6 – 12 ay sürmektedir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası hamilelik tekrar sarkmalara ve çatlamalara neden olacağı için hamilelik planı sonrası ameliyat tavsiye edilir. Kişinin hamilelik düşüncesi varsa Karın Germe Ameliyatını ertelemesi gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı sonrası iz kalır mı sorusu herkesin merak ettiği en önemli sorudur. Zira bir çok estetik cerrah iz kalmaz dese de maalesef bu doğruyu yansıtmamaktadır. Çok belirgin olmasa da iz kalmaktadır. Fakat kesiler genellikle bikini bölgesine atıldığı için kesi izleri bikini içerisinde kalacaktır.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Yapılır mı? sorusuna yani makalemizin konusuna gelecek olursak evet bünyesinde estetik ce plastik cerrahi kliniği ve doktoru bulunan tüm devlet hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı yapılmaktadır. Sadece Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı yapılmamaktadır. Zira şehir hastanelerinde, tıp hastanelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinde de Karın Germe Estetiği de yapılmaktadır. Özellikle özel hastane ve estetik kliniklerinde Karın Germe Estetiği Fiyatlarının oldukça yüksek olmasından dolayı kişiler Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatını tercih etmektedir.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı 2023 Fiyatları operasyonu gerçekleştiren hastane, doktor ve hastanın sarkma durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Devlet Hastanelerinde Karın Germe Estetiği 2023 Fiyatları alabilmek için mutlaka ön muayene olunması gerekmektedir. Hastanenin estetik ve plastik cerrahi kliniği doktorlarının yapacağı ön muayene sonunda bet fiyatlar hastaya bildirilir.

Devlet Hastanelerinde Karın Germe Ameliyatı Randevu Al

MHRS sistemi üzerinden hastane, klinik, doktor ve tarih seçimi yapıldıktan sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir