ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) özellikle yaz ayının gelmesi ile birlikte estetik konusunda en çok sorulan sorulardan biri haline geldi. Özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın tatil için geldikleri Türkiye’de en çok tercih ettiği operasyonların da başında gelen Labiplasti (İç Dudak Estetiği) operasyonunu ülkemizde yaptırmayı tercih etmektedir. Bunun en büyük nedeni ülkemizin estetik operasyonları konusunda Avrupa’dan çok daha önde olmasının yanında ülkemizde döviz kurundan dolayı uygun fiyatlarla yapılıyor olmasıdır. Tabi ki sadece gurbetçi vatandaşlarımız değil ülkemizde de bir çok bayan tarafından Labiplasti (İç Dudak Estetiği) sıklıkla tercih edilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Labioplasti
Devlet Hastanelerinde Labioplasti

Labioplasti Nedir?

İç Dudak estetiği anlamına da gelen Labioplasti bir genital estetik çeşididir. Genital Estetik operasyonları arasında en çok tercih edilen operasyon olan Labiplasti diğer vajina estetikleri ile de kullanılmaktadır. Labioplasti operasyonu estetik kaygıdan dolayı yapılabileceği gibi sağlık açısından da yapılabilmektedir. Zira cinsel ilişki sırasında kadının ağrı çekmesi sonucunda da bu operasyon tercih edilebilmektedir.

Labioplasti Nasıl Yapılır?

Genellikle lokal anestezi yöntemi ile yapılan Labioplasti isteğe bağlı olarak da genel anestezi veya sedasyon yöntemi ile de yapılabilmektedir. Yaklaşık saat süren Labioplasti estetiğinde vajinada ki fazla deri ve fazla dokular çıkarılmaktadır. Zira fazla dokular maalesef vajina üzerinde sarkmalara neden olacağı için estetik kayba da neden olmaktadır. Fazla dokunun alınmasının nedeni de sarkmaları önlemektedir. Bazı cerrahların fazla dokuyu almaması maalesef operasyonun başarını direkt etkilemektedir. Anestezi yöntemi ile Labioplasti (İç Dudak Estetiği) yapılacağı için hasta operasyon anında herhangi bir ağrı ve acı hissetmeyecektir. Operasyon sonrası hastanın genital bölgesinde bir kaç şişlik morarmalar oluşabilmekte iken bu dönemde hafif ağrılar da oluşabilmektedir. Bu durumda estetik cerrahınızın sizlere tavsiye ettiği antibiyotik ve ağrı kesicileri doktor gözetiminde kullanabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Labioplasti
Devlet Hastanelerinde Labioplasti

Ameliyat sonra hemen taburcu olabilir miyim? yine bu konuda en çok merak edilen sorulardan biridir. Hastanın genital bölgesinde ki duruma bağlı olarak bazı durumlarda gece hastanede yatabilir. Fakat çoğu operasyonda hasta 3 saat gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edilir. İlk hafta sonunda dikişler kaynar. Zira Labioplasti (İç Dudak Estetiğinde) medikal ipler kullanıldığı için hastanın dikişlerinin alınmasına gerek yoktur. Dikişler kendiliğinden erimektedir. Yine merak edilen bir diğer konu ise ameliyat izinin olup olmayacağıdır. Zira her ne kadar görünen kısımda olmasa da iz konusu bir çok hastanın canını sıkmaktadır. Fakat şunu açıkça belirtmek gerekir ki operasyon sonrası hastanın genital bölgesinde belirgin herhangi bir iz kalmamaktadır. 6 ay sonunda küçük izler bile kaybolmaktadır.

Yine merak edilen başka bir soru ise şüphesiz ki Labiplasti (İç Dudak Estetiği) operasyonları kalıcı mıdır? sorusudur. Bazı cerrahlar tarafından Labioplasti (İç Dudak Estetiği) ameliyatının kalıcı olduğu söylense de maalesef bu doğru değildir. Zira güneş ışınlarına çokça maruz kalmak, sık cinsel ilişki yaşanması ve en önemlisi de yaş ilerlemesine bağlı olarak (kişiden kişiye değişebilen süreler) kalıcılığını kaybedebilir.

Kimler Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Yaptırabilir?

Labioplasti (İç Dudak Estetiği) yaş ilerlemesine bağlı olarak sarkan vajinadan dolayı bikini veya iç çamaşırı giyemeyen kadınlar.

Sarkan vajina dudakları nedeniyle cinsel ilişkiden beklentisini karşılayamayan kadınlar.

Labioplasti (İç Dudak Estetiği) ameliyatlarını tercih etmektedir.

Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Yapılır mı?

Ülkemizde özel hastane ve estetik kliniklerinde estetik operasyonları fiyatları 2022 oldukça yüksek olduğundan dolayı kişiler estetik ameliyatlarında devlet hastanelerini tercih etmekteler. 2021 yılı ile birlikte şehir hastanelerinin kurulması ve sağlık bakanlığının devlet hastaneleri, tıp hastaneleri, şehir hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde estetik ve plastik cerrahi operasyonlarına önem vermesi ile bu operasyonlarda devlet hastanelerinde sıklıkla yapılmaya başlandı. Her Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) yapılmasa da büyükşehirler de bulunan devlet hastaneleri, tıp hastaneleri, şehir hastaneleri ve eğitim araştırma hastanelerinde Labiplasti (İç Dudak Estetiği) yapılmaya başlandı. Son zamanlarda Anadolu da ki devlet hastanelerinde de Labioplasti (İç Dudak Estetiği) yapılmaya başlandı.

Devlet Hastanelerinde Labioplasti
Devlet Hastanelerinde Labioplasti

Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) 2023 Fiyatları özel hastane ve estetik kliniklerine oranla çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Net fiyatlar hastanın operasyon bölgesindeki sarkmalara, hastanın cilt yapısına ve en önemlisi de ameliyatı gerçekleştiren hastanenin hangi şehide olduğuna bağlı olarak fiyatlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) 2023 Fiyatları ortalama 3.000 TL – 10.000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılabilmekte iken bu fiyatlar değindiğimiz faktörlere bağlı olarak da değişebilmektedir. Operasyon sağlık açısından ziyade estetik kaygı ile yapıldığı için Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Fiyatlarını SGK karşılamamaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) bilgi amaçlı yazılan bir makale olup, olası bir komplikasyon durumunda mutlaka cerrahınıza danışınız. Devlet Hastanelerinde Labioplasti (İç Dudak Estetiği) Fiyatları konusunda ise net fiyatlar cerrahınız tarafından muayene sonucu belirlenip fiyatlar hastaya verilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir