AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞIESTETİK

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? 2023 Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusu günümüzde en sık araştırılan konuların başında gelmektedir. Sararan dişler kişide estetik kaybına neden olacağı gibi bazı durumlarda sağlık sorununa dahi yol açabilmektedir. Özel hastane ve diş kliniklerinde Diş Beyazlatma 2023 Fiyatları bir hayli yüksek olmasından dolayı kişiler son zamanlarda devlet Diş Beyazlatma konusunda Devlet Hastanelerini tercih etmektedir. Aslına bakacak olursak sadece Diş Beyazlatma 2023 Fiyatları dışında ülkemizde son zamanlarda Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinin çok gelişmesi ve hemen hemen tüm illerde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bulunmasından dolayı kişiler Devlet Hastanelerini tercih etmektedir.

Bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusuna değinmeden önce Devlet Hastanelerinde Diş Taşı Temizliği Yapılır mı? ve Devlet Hastanelerinde Diş Teli Takılır mı? hakkında detaylı bilgiler içeren makalelerime göz atmanızı tavsiye ederiz.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma günümüzde bir çok kişinin yaptırmak istediği operasyonlardan biridir. Öyle ki Diş Beyazlatma işlemi sadece estetik değil sağlık açısından da yapılmaktadır. Yeterince temizlenmeyen veya fırçalanmayan dişler zamanlar sararmaya ve diş taşlarında paklanma oluşacaktır. Ev ortamında doğal yöntemler ile diş beyazlatma işlemleri yapılabileceği gibi diş hekimleri tarafından da Diş Beyazlatma işlemi yapılmaktadır. Diş Beyazlatma işlemine ihtiyaç duyan kişilerin uzun süre dişlerini bakımsız bırakması ve diş bakım alışkanlığı olmayan kişiler olduğu için Ev Yöntemi ile Diş Beyazlatma işlemlerini de genellikle tercih etmezler ki muhakkak ki bir Diş Hekimine başvurmaktalar.

İki farklı yöntemi olan Diş Beyazlatma işleminin ilki Ofis Tipi Diş Beyazlatma işlemidir. Diş Beyazlatma işlemleri içerisinde en etkili ve en çok tercih edilen yöntemdir. Diş Hekimi tarafından muayene ortamında gerçekleştirilen Ofis Tipi Diş Beyazlatma işleminde kullanılan maddenin peroksit oranı bir hayli yüksek olduğu için Diş Beyazlatma işleminin hem hızlı hem de etkili olmasını sağlamaktadır. Ofis Tipi Diş Beyazlatma işlemi öncesinde hastanın diş taşı temizliği yapılmaktadır. Bunun amacı Diş Beyazlatma işleminin etkisini daha uzun süreye çıkarmaktadır. Seanslar hastanın diş rengi ve diş yapısına göre değişmekte olup genellikle 2 veya 3 seansta hastanın Diş Beyazlatma işlemi tamamlanır.

Diş etleri hassas olan hastalar için temizlik sırasında koruyucu bariyerler kullanılır. Daha sonrasında hastanın dişlerine beyazlatma jeli uygulanır. Yaklaşık 15 dakika süren bir seans sonrası hastanın çay, kahve, alkol ve renklendirici gıdalardan uzak durması önerilir.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Diş Beyazlatma Kalıcı mıdır?

Diş Beyazlatma İşlemi Kalıcı mıdır? sorusunun cevabı maalesef hayır kalıcı değildir. Zira bir çok hasta Diş Beyazlatma işleminin kalıcı olduğunu bilse veya iddia etse de aslında etkili olduğu süre de çok ta uzun bir süre değildir. Özellikle çok sık çay, kahve, sigara, alkol tüketen kişilerde beyaz kalma süresi 6 – 10 ay arası iken temizliğine dikkat eden hastalarda ise bu süre ortalama 2 yıldır. Dolayısıyla Diş Beyazlatma işleminin kalıcı olması söz konusu değildir.

Diş Beyazlatma Güvenilir midir?

Diş Beyazlatmanın Güvenilirliği hakkında bir çok araştırma yapılmasına karşın Diş Beyazlatmanın iyi bir Diş Hekimi tarafından yapılması durumunda herhangi bir sağlık sorununun yaşanmayacağı görülmüştür. Diş Beyazlatma işleminde dişlerin gerek yapısal gerekse de fiziksel herhangi bir olumsuz yanı yoktur. Fakat diş eti hassas olan hastalar için diş hekimlerinin Diş Eti Tamponu kullanmaları gerekmektedir.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Makalemizin de ana konusu olan ve bir çok hastanın da merak ettiği Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak; bir çok devlet hastanesine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde diş hekimlerinde Diş Beyazlatma İşlemi Yapılmaktadır. Diş hastaneleri yani Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri devlet hastanelerinde bağlı olmakta olup Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı? sorusu 2021 yılında estetik konusunda en çok aratılan 3. konu olması ülkemizde bir çok kişinin Diş Beyazlatma işleminde devlet hastanelerini tercih ettiğini göstermektedir.

Hangi Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılmaktadır?

Devlet Hastanelerine bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde Diş Beyazlatma işlemini diş hekimleri tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 ortalama 500 TL – 1500 TL arası değişen fiyatlar yapılmaktadır. Diş Beyazlatma işlemi estetik diş hekimliğine girdiği yani diş beyazlatma işlemi sağlık açısından değil estetik kaygı ile yapıldığı için SGK bu operasyon ücretlerini ödememektedir. Doğal olarak bu ücretler hasta tarafından karşılanmakta iken Diş Beyazlatma Fiyatları 2023 hastanın dişlerindeki leke yoğunluğu ve seans sayısına göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Diş Beyazlatma Randevu Al

ALO 182 hattı üzerinden randevu alabileceğinizi gibi MHRS sistemi üzerinden de randevunuzu kolayca oluşturabilirsiniz. Fakat pandemiden dolayı bazı hastanelerde randevu almanın zorlaştığını belirtelim.

Bir diğer makalemizde Devlet Hastanelerinde İmplant Yapılır mı? diye sorduk ve cevabını araştırarak bir makale hazırladık. Siz de merak ediyorsanız TIKLAYIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir