ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği son zamanlarda en çok tercih edilen ve en çok araştırılan konuların başında şüphesiz ki Kepçe Kulak Ameliyatı yada diğer bir adıyla Kepçe Kulak Estetiği gelmektedir. Özellikle şehir hastanelerinin de açılması ile birlikte Devlet Hastanelerinde estetik operasyonlarına olan talepte doğal olarak artmaktadır. Burun Estetiğinden sonra en çok uygulanan estetik operasyonu olan Kepçe Kulak Ameliyatı – Kepçe Kulak Estetiği hakkında bilgilerin yanı sıra Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği ile ilgili tüm merak edilen soruların cevabını siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırladık.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır? Asma Yöntemi ile Kepçe Kulak Estetiği, İple Kepçe Kulak Estetiği, Ameliyatlı Kepçe Kulak Estetiği, Kepçe Kulak Estetiğinde İz Kalır mı? Kepçe Kulak Ameliyatında Ağrı Olur mu? Kepçe Kulak Estetiği İçin Hangi Bölüme ve Hangi Doktora Gidilir? Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası, Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Kadar Sürer? Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman İyileşir? Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği Yapılır mı? Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları hakkında detaylı bilgilere makalemiz içerisinde ulaşabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kepçe Estetiği son zamanlarda teknolojinin de ilerlemesi ile birlikte çok kolay şekilde yapılmaktadır. Genellikle doğuştan veya genetik nedenlerden dolayı kişilerin kulak açılarında orantısızlıklar olması maalesef kişinin kulak görünümünü olumsuz etkilemektedir. Son derece basit bir operasyonla kulak kepçelerinizden kurtulabilirsiniz.

Asma Yöntemi ile Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Estetiğinde cerrah operasyon öncesinde kulakların açısını aldıktan sonra operasyon sonrası hastanın kafa yapısı da dikkate alınarak yeni bir kulak açısı belirlenir. Medikal ipler kullanılarak yapılan Kepçe Kulak Ameliyatında hastanın kulak arkasına açılan küçük kesiler ile asma yöntemi diye bilinen yöntem ile hastanın kulak açısı sabitlenir. Açılan kesilerden geçirilen medikal ipler ile hastanın istediği kulak açısı ve yönü dikkate alınarak kulaklar askılanır. Böylece hastanın kulaklarındaki kepçelik giderilmektedir. Bu yöntem cerrahi yöntem olmamakla birlikte ameliyatsız yöntemler arasında en çok tercih edilen yöntemdir.

İple Kepçe Kulak Estetiği

Cerrahi bir operasyon olmaksızın yapılan İple Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı son yıllarda en çok tercih edilen estetik yöntemlerinden biridir. Çünkü bu ameliyat tekniğinde hastanın kulağının hiç bir yerinde kesi açılmaz. Lokal anestezi uygulanan hastanın kulağında deri altına iğne yardımı ile cerrahi ip yerleştirilir. Tırtıklı bir yapıya sahip olan bu iple kulak gerektiği kadar geriye doğru çekilir. İstenilen görüntü elde edilince kulak sabitlenir. İple Kepçe Kulak Ameliyatı ortalama 30 dakika sürmektedir. Hasta günlük yaşantısına ertesi gün dönmektedir. İple Kepçe Kulak Estetiğinde kesi atılmadığı için dikiş izi kalmamaktadır.

Ameliyatlı Kepçe Kulak Estetiği

Diğer bir yöntem ise Ameliyatlı Kepçe Kulak Estetiğidir. Bu yöntem kulak kepçesinin çok sık olduğu hastalara uygulanmaktadır. Kulak kıkırdaklarının orantısız olması veya belirgin olması hem kulağın kepçesini büyütmekte hem de kulak açısını bozmaktadır. Ameliyatlı Kepçe Kulak Estetiğinde hastanın kulak açısı ve yönü tespit edilir. Daha sonraki aşamada ise hastanın yüzüne en uygun kulak açısı ve yönü yine cerrahınız tarafından belirlenmektedir. Aslına bakılacak olursa bu Ameliyatlı Kepçe Kulak Estetiği ile Ameliyatsız Kepçe Kulak Estetiği buraya kadar aynı yöntem ile gitmektedir.

Kulak arkası veya kulak üstü bölümlerden kesiler açılır. Kesisi yapılan kulaklardan öncelikle kıkırdaklar törpülenir veya kıkırdak uçları alınır. Törpüleme veya kıkırdak alma işlemi sonunda hastanın kulak şekli tamamlanmış olup kulak açısı belirlenir. Belirlenen kulak açısı ile yine askı yöntemi ile kulaklar medikal iplerle şekil alması amacıyla tutturulur. Bir kaç gün asılı kalan kulaklar cerrah tarafından muayene edildikten sonra medikal ipler alınmaktadır.

Kepçe Kulak Estetiğinde İz Kalır mı?

Yine hastaların çekindiği diğer bir konu ise Kepçe Kulak Estetiğinde İz Kalır mı? konusudur. Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası kesi izleri mutlaka kalmaktadır. Açısı belirlenen kulakların kesi alanı genellikle kulak arkası veya kulak üstü bölümlerine yapılmaktadır. Bu kesiler kulak arkasına atıldığı için izler sadece kulak arkasında kalarak hastada görünürde belirgin bir kesi veya ameliyat izi görünmemektedir. Bu durum sizleri korkutmasın.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Ameliyatında Ağrı Olur mu?

Kepçe Kulak Ameliyatı genellikle lokal anestezi yöntemi ile yapıldığı için hastanın operasyon anın herhangi bir ağrı veya acı hissetmemektedir. Bu acı ve ağrı korkusu maalesef bir çok hasta tarafından çekince olarak görülse de operasyon anında hastanın ağrı ve acı çekmeyeceğini belirtelim.

Kepçe Kulak Estetiği İçin Hangi Bölüme ve Hangi Doktora Gidilir?

Hastanenin Plastik, Rekonsrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde Kepçe Kulak Ameliyatı yaptırabilirsiniz. Ayrıca Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları tarafından ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası hastanın iyileşme süresi yaklaşık 1 – 2 hafta iken bu dönemde hastanın kulaklarında veya yüz bölgesinin bazı yerlerinde ödem, şişkinlik veya morarmalar oluşacaktır. Bunun yanında bazı hastalarda operasyon sonrası ağrılarda oluşacaktır. Bu durumda Estetik Cerrahınızın sizlere verdiği antibiyotikler ile ağrı ve ödem gibi komplikasyonlardan kurtulabilirsiniz. Ağrı ve şişliklerin uzun süre devam etmesi durumunda ise mutlaka cerrahınızla irtibata geçiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Kepçe Kulak Ameliyatı Yaklaşık olarak 1.5 saat kadar sürmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ne Zaman İyileşir?

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası kulakların istenen şekle girmesi 4 – 6 ay sürmektedir.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği Yapılır mı? sorusu son zamanlarda sıklıkla sorulmaktadır. Devlet Hastanelerinde uygulayabileceğiniz en kolay estetik ameliyatı Kepçe Kulak Ameliyatıdır. Özel hastane ve estetik kliniklerinde estetik operasyon ücretlerinin oldukça yüksek maliyetli olması kişileri devlet hastanelerinde yönlendirmektedir. Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği estetik ve plastik cerrahi kliniği ve yeteri sayıda estetik cerrahi uzmanı bulunan hastanelerde yapılmaktadır. Özellikle şehir hastanelerinin de kurulması ile birlikte Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği daha sıklıkla yapılmaktadır. Fakat bu durum maalesef randevu sıkıntısını da beraberinde getirmektedir. Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği için oldukça fazla talep olması randevu alma sürecini de uzatmaktadır. Bu durumu da göz önüne alarak randevu tarihinizi belirlemenizde fayda vardır.

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği
Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği 2023 Fiyatlarını net şekilde vermek maalesef olanaksızdır. Çünkü hastanın kulak yapısı kullanılan yöntem, ameliyatın hangi şehirde hangi hastane tarafından yapıldığı gibi faktörler de göz önüne alındığında net fiyat vermek imkansızdır. Fakat ortalama Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği 2023 Fiyatları 2.000 TL – 5.000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Kepçe Kulak Estetiği 2023 Fiyatlarını net şekilde almak için hastanenin estetik ve plastik cerrahi uzmanı ve muhasebe bölümü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir