DEVLET HASTANELERİ

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Nedir? Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Hakkında

Kocaeli ilinde bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları ile Kocaeli ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Temeli 2015 yılında atılan hastane hizmet binası 2023 yılında tamamlanarak 15.04.2023 tarihinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştır. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izalatörü de bulunmaktadır. Altı bloktan oluşan hastane 335.648 metrekare kapalı kullanım alanına ve 1218 yatak kapasitesine sahiptir. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Nedir?

Çocuk enfeksiyon hastalıkları, çocukluk çağında sıklıkla görülen bulaşıcı hastalıklardır. Bu hastalıklar, genellikle mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlar sonucu ortaya çıkarlar. Çocuklarda enfeksiyon hastalıklarının nedeni, çoğunlukla vücutlarının henüz bağışıklık sistemi gelişmemiş olmasıdır. Ayrıca çocukların daha fazla bir arada bulunmaları, temas etmeleri, paylaşımda bulunmaları ve hijyen kurallarına uymamaları da enfeksiyon hastalıklarının yayılmasına neden olabilir.

Çocuk enfeksiyon hastalıklarının belirtileri, ateş, öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, ishal, kusma, deride döküntü, idrarda yanma gibi belirtilerdir. Tedavi genellikle semptomatik olarak yapılır ve dinlenme, sıvı alımı ve belirtileri hafifletici ilaçlar verilir. Ancak bazı enfeksiyon hastalıklarında antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Enfeksiyon hastalıklarından korunmak için hijyen kurallarına uyulması, ellerin sık sık yıkanması, çocukların aşılanması, yeterli ve dengeli beslenmelerine dikkat edilmesi önerilir.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları kliniğinde alanında uzman hekimler tarafından çocuklarda görülen viral enfeksiyon, alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları, İdrar yolu enfeksiyonları, kemik ve yumuşak doku enfeksiyonları, menenjit ve ensefalit, döküntülü hastalıklar, tüberküloz, uzun süren ateş ve sık enfeksiyon geçiren çocukların tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları
Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Op. Dr. Esra ÇAKMAK TAŞKIN Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz  Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Kocaeli Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • SH1 – BATI TERMİNALİ – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH2 – YAHYA KAPTAN – BEKİRDEDERE – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH3 – UMUTTEPE – BAYINDIRLIK – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH4 – DÜNYA BANKASI – BAYINDIRLIK – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH5 – BATI TERMİNALİ – GÜLTEPE – TÜYSÜZLER – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH6 – BAĞÇEŞME – ERENLER – İZMİT KENT KONUTLARI – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH7 – OTOGAR – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH8 – KÖRFEZKENT – SOPALI – DERİNCE – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH9 – KARAMÜRSEL – GÖLCÜK – BAŞ İSKELE – ŞEHİR HASTANESİ
 • 32 – BATI TERMİNALİ – TREN GARI – BAÇ – ŞEHİR HASTANESİ
 • 81 – BAYINDIRLIK – GÜNDOĞDU – ŞEHİR HASTANESİ – CUMHURİYET PARKI – TREN GARI
 • 105 – ÖĞRETMENLER HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – GÜNDOĞDU – UMUTTEPE
 • 145 – 60 EVLER – DERİNCE – HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – UMUTTEPE
 • 34 – ÖZBEK ÇEŞMESİ – ŞEHİR HASTANESİ – B. DERE – SANAYİ – YENİ EMNİYET MÜD.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Tavşantepe Mah. Akif Sok. No:63  İzmit / Kocaeli

Tel: 0 262 225 27 00

e-mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Çocuk Gastroenteroloji Nedir? Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir