DEVLET HASTANELERİ

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Çocuk Gastroenteroloji Nedir? Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

Kocaeli ilinde bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ile Kocaeli ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Temeli 2015 yılında atılan hastane hizmet binası 2023 yılında tamamlanarak 15.04.2023 tarihinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştır. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izalatörü de bulunmaktadır. Altı bloktan oluşan hastane 335.648 metrekare kapalı kullanım alanına ve 1218 yatak kapasitesine sahiptir. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Gastroenteroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Gastroenteroloji Nedir?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda görülen sindirim sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu hastalıklar arasında reflü, kabızlık, ishal, gastrit, ülser, safra yolu hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve bağırsak iltihaplanmaları gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları yer alır. Çocuk gastroenterologları, çocukluk çağındaki hastalıkları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için özel eğitim almış uzmanlardır. Bu uzmanlık dalı, çocukların sindirim sistemi sağlığının korunması ve geliştirilmesi için önemlidir.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları
Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda sindirim sistemi ile ilgili çeşitli hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

 1. Reflü hastalığı: Mideden yemek borusuna doğru geriye doğru sıvıların kaçması nedeniyle oluşan rahatsızlık.

 2. Kabızlık: Dışkının sert, kuru veya zor çıkması ve genellikle haftada üç kez veya daha az sıklıkla dışkılama ile karakterize bir durum.

 3. İshal: Sık, sulu veya gevşek dışkılama nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık.

 4. Ülseratif kolit: Kalın bağırsağın iltihaplanması ve ülserleşmesi ile karakterize bir bağırsak hastalığı.

 5. Crohn hastalığı: Sindirim sisteminin herhangi bir bölgesinde iltihaplanma nedeniyle oluşan bir hastalık.

 6. Safra yolu hastalıkları: Safra kesesi, safra yolları veya karaciğerdeki hastalıklar nedeniyle oluşan sindirim sistemi hastalıkları.

 7. Karaciğer hastalıkları: Karaciğerdeki enfeksiyonlar, hasarlar veya diğer bozukluklar nedeniyle oluşan rahatsızlıklar.

Bu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi, çocuk gastroenterologlarının uzmanlık alanına girmektedir.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji polikliniğinde görevli doktor bulunmamaktadır. Poliklinik hizmet vermeye başladığında doktor kadrosu bilgilerini sitemizden paylaşacağız.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Kocaeli Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • SH1 – BATI TERMİNALİ – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH2 – YAHYA KAPTAN – BEKİRDEDERE – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH3 – UMUTTEPE – BAYINDIRLIK – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH4 – DÜNYA BANKASI – BAYINDIRLIK – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH5 – BATI TERMİNALİ – GÜLTEPE – TÜYSÜZLER – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH6 – BAĞÇEŞME – ERENLER – İZMİT KENT KONUTLARI – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH7 – OTOGAR – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH8 – KÖRFEZKENT – SOPALI – DERİNCE – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH9 – KARAMÜRSEL – GÖLCÜK – BAŞ İSKELE – ŞEHİR HASTANESİ
 • 32 – BATI TERMİNALİ – TREN GARI – BAÇ – ŞEHİR HASTANESİ
 • 81 – BAYINDIRLIK – GÜNDOĞDU – ŞEHİR HASTANESİ – CUMHURİYET PARKI – TREN GARI
 • 105 – ÖĞRETMENLER HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – GÜNDOĞDU – UMUTTEPE
 • 145 – 60 EVLER – DERİNCE – HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – UMUTTEPE
 • 34 – ÖZBEK ÇEŞMESİ – ŞEHİR HASTANESİ – B. DERE – SANAYİ – YENİ EMNİYET MÜD.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Tavşantepe Mah. Akif Sok. No:63  İzmit / Kocaeli

Tel: 0 262 225 27 00

e-mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Çocuk Cerrahisi Nedir? Çocuk Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir