DEVLET HASTANELERİ

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları, Çocuk Genetik Hastalıkları Nedir? Çocuk Genetik Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Hakkında

Kocaeli ilinde bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları ile Kocaeli ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Temeli 2015 yılında atılan hastane hizmet binası 2023 yılında tamamlanarak 15.04.2023 tarihinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştır. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izalatörü de bulunmaktadır. Altı bloktan oluşan hastane 335.648 metrekare kapalı kullanım alanına ve 1218 yatak kapasitesine sahiptir. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Genetik Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Genetik Hastalıkları Nedir?

Çocuk Genetik Hastalıkları kliniği, çocuklarda genetik bozuklukların tanı ve tedavisine odaklanan bir tıbbi klinik türüdür. Bu klinikler, genetik bozukluklarının tanısı için genetik testler, laboratuvar çalışmaları ve fiziksel muayeneler yaparlar. Çocuk Genetik Hastalıkları klinikleri, kalıtsal hastalıklar, metabolik bozukluklar, nörolojik bozukluklar, iskelet sistemi bozuklukları, kas hastalıkları, immünolojik bozukluklar ve kanser gibi birçok farklı genetik hastalığın teşhis ve tedavisinde uzmanlaşmıştır. Kliniklerde, çocuk hastaların tedavisi genellikle multidisipliner bir yaklaşımla ele alınır. Bu yaklaşım, genetik danışmanlar, pediatristler, nörologlar, onkologlar, cerrahlar ve diğer tıbbi uzmanlar arasında işbirliği yapmayı içerir. Tedavi planı, hastalığın tipine ve şiddetine bağlı olarak değişebilir ve genellikle ilaç tedavisi, cerrahi müdahaleler veya gen tedavisi gibi çeşitli yöntemleri içerebilir. Çocuk Genetik Hastalıkları klinikleri, çocukların sağlığı ve refahını artırmak için genetik hastalıkların erken tanısı ve tedavisi konusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları
Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları

Çocuk Genetik Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk Genetik Hastalıkları bölümü, çocuklarda genetik kaynaklı hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümde sıklıkla bakılan hastalık türleri şunlardır:

 1. Kalıtsal hastalıklar: Kalıtsal hastalıklar, anne veya babadan çocuğa geçen genetik bozukluklardır. Bunlar arasında down sendromu, kistik fibrozis, hemofili, tay-sachs hastalığı ve kromozom anomalileri gibi birçok hastalık bulunur.
 2. Metabolik hastalıklar: Metabolik hastalıklar, vücudun besinleri işleyememesine neden olan genetik bozukluklardır. Bu hastalıklar arasında fenilketonüri, galaktozemi, glikojen depo hastalıkları, aminoasit metabolizması bozuklukları ve lipid metabolizması bozuklukları gibi birçok hastalık bulunur.
 3. Nörolojik hastalıklar: Nörolojik hastalıklar, beyin ve sinir sistemi ile ilgili genetik bozuklukları kapsar. Bu hastalıklar arasında serebral palsi, epilepsi, dışa vurumlu beyin anomalileri, beyin tümörleri, sinir sistemi bozuklukları, hareket bozuklukları ve öğrenme güçlükleri gibi birçok hastalık bulunur.
 4. İskelet sistemi hastalıkları: İskelet sistemi hastalıkları, kemik, kas ve eklem gelişimindeki genetik bozuklukları kapsar. Bu hastalıklar arasında osteogenesis imperfecta, akrondroplazi, hip displazisi, skolyoz ve diğer kemik gelişim bozuklukları gibi birçok hastalık bulunur.
 5. İmmünolojik hastalıklar: İmmünolojik hastalıklar, bağışıklık sistemi ile ilgili genetik bozuklukları kapsar. Bu hastalıklar arasında immün yetmezlik hastalıkları, otoimmün hastalıklar ve immün sistemi etkileyen diğer genetik bozukluklar gibi birçok hastalık bulunur.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları polikliniğinde görevli doktor bulunmamaktadır. Poliklinik hizmet vermeye başladığında doktor kadrosu bilgilerini sitemizden paylaşacağız.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Kocaeli Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • SH1 – BATI TERMİNALİ – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH2 – YAHYA KAPTAN – BEKİRDEDERE – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH3 – UMUTTEPE – BAYINDIRLIK – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH4 – DÜNYA BANKASI – BAYINDIRLIK – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH5 – BATI TERMİNALİ – GÜLTEPE – TÜYSÜZLER – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH6 – BAĞÇEŞME – ERENLER – İZMİT KENT KONUTLARI – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH7 – OTOGAR – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH8 – KÖRFEZKENT – SOPALI – DERİNCE – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH9 – KARAMÜRSEL – GÖLCÜK – BAŞ İSKELE – ŞEHİR HASTANESİ
 • 32 – BATI TERMİNALİ – TREN GARI – BAÇ – ŞEHİR HASTANESİ
 • 81 – BAYINDIRLIK – GÜNDOĞDU – ŞEHİR HASTANESİ – CUMHURİYET PARKI – TREN GARI
 • 105 – ÖĞRETMENLER HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – GÜNDOĞDU – UMUTTEPE
 • 145 – 60 EVLER – DERİNCE – HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – UMUTTEPE
 • 34 – ÖZBEK ÇEŞMESİ – ŞEHİR HASTANESİ – B. DERE – SANAYİ – YENİ EMNİYET MÜD.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Tavşantepe Mah. Akif Sok. No:63  İzmit / Kocaeli

Tel: 0 262 225 27 00

e-mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Nedir? Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir