ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı? yada diğer bir tabirle Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Estetiği Yapılır mı? sorusu günümüzde estetik operasyonları için en sık sorulan soruların başında gelmektedir. Özellikle kilo sorunu nedeniyle hastanın göğüs boyutlarının büyük olması hastada bel fıtığına neden olmaktadır. Bir çok hasta bu nedenlerden dolayıdır ki Meme Küçültme Ameliyatı- Göğüs Küçültme Estetiğini tercih etmektedir. Özel Hastane ve estetik kliniklerinde Göğüs Estetiği – Meme Ameliyatı Fiyatlarının bir hayli yüksek olması nedeniyle Meme Küçültme Ameliyatı olmak isteyenlerde Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı? sorusu sorulmaya başlandı. Bu sorunun cevabını geçmeden önce Meme Küçültme Estetiği Hakkında küçük bilgiler vermekte fayda var.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı
Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?

Meme Küçültme Estetiği veya diğer bir ismiyle Meme Küçültme Ameliyatı göğüslerde bulunan deri ve göğüs içindeki yağ dokusunun cerrahi işlemle alınması işlemidir. Meme Küçültme Ameliyatı ortalama 20 yaşındaki ve üzerindeki hastalar için uygulanmaktadır. 20 yaş altı kişiler için Meme Küçültme Ameliyatı tıbbi zorunluluk durumunda cerrahın bir takım ön testleri incelemesi ve onay vermesi ile gerçekleştirilir. Meme Küçültme Ameliyatları genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon genel anestezi altında yapıldığı için hasta operasyon anında herhangi bir ağrı ve acı hissetmeyecektir.

Meme Küçültme Estetiği – Göğüs Küçültme Ameliyatı genellikle iki farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler ters T kesi ve lolipop kesi yöntemleridir. Hastanın göğüs yapısı, meme başının duruş yeri, meme başı ile omuz arasındaki uzaklık ve deri yoğunluğuna bağlı olarak estetik cerrah tarafından hangi yöntemin de uygulanacağına karar verilir. Yaklaşık 3 – 4 saat süren Meme Küçültme Ameliyatı – Meme Küçültme Estetiği operasyonları sonrasında hastanın 12 gece hastanede yatması cerrahlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı
Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı

Hastaya Lolipop Kesi yöntemi kullanılarak Meme Küçültme Ameliyatı – Meme Küçültme Estetiği yapılmaya karar verilmiş ise meme ucunun çevresi dairesel yönde kesilir. Kesinin açıldığı alandan hastanın göğüslerindeki fazla yağ dokusu dikkatlice alınır. Kişinin fiziki özellikleri de göz önüne alınarak yapılan Lolipop Kesi yönteminde meme başı yukarı doğruda taşınabilmektedir. Alınan Yap dokusunun ardından dikiş işlemi gerçekleştirilir. Dikiş işlemlerinde süt kanallarının zarar görmemesi ve hastanın kesi alanının daha çabuk iyileşmesi için meme içinde biriken kanın dışarı atılması için özel drenler takılır.

Ters T Kesi yönteminde ise memenin alt kısmında ters T şeklinde bir kesi atılır. Buradan fazla yağ dokusu ve cilt yapısı alındıktan sonra yine Lolipop Kesi yöntemindeki gibi dikiş işlemi ile ameliyat tamamlanır. Hastanın 1 gün hastanede yatışı yapıldıktan sonra drenler alınır ve pansuman olunduktan sonra hasta taburcu edilir. Meme Küçültme Estetiği – Meme Küçültme Ameliyatı sonrası hastanın 6 hafta boyunca haftada bir kontrollere gitmesinde yarar vardır. Meme Küçültme Estetiği – Göğüs Küçültme Ameliyatı iyileşme süresi yaklaşık 6 – 12 ay sürmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Meme Küçültme Ameliyatı – Göğüs Küçültme Estetiği sonrası iz kalır mı sorusu her Meme Küçültme Ameliyatı yaptıranların merak ettiği sorulardandır. Tüm estetik operasyonlarında olduğu gibi Meme Küçültme Estetiği sonrası da maalesef iz kalmaktadır. Fakat bu izler zamanla belirginliğini tamamen kaybetmese de görünürlüğünü azaltacaktır. İz konusunu sorun eden hastalar için ise Lolipop Kesi yerine Ters T Kesi yöntemi tavsiye edilmektedir. Lolipop Kesi yönteminde kesilen alan daha büyük iken daha büyük izler kalabilmekte ile Ters T Kesi işleminde ise kesi alanı az olduğu için çok fazla iz kalmamaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Yapılması Gerekenler

Meme Küçültme Ameliyatı sonrası hastanın mutlaka en az 4 – 7 gün ev istirahati yapması gerekmektedir. Zira Açık alanda ameliyatlı bölgenin enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir.

Meme Küçültme Estetiği sonrası cerrahın tarafında reçeteye yazılan antibiyotiklerin ağrı kesici ilaçların mutlaka cerrahın belirttiği dozda alınması oldukça önemlidir.

Operasyon sonrasında hastanın memelere baskı oluşturmayan sporcu sutyeni kullanmaları gerek memenin yeni şeklini almasında gerekse de ağrının azalmasında oldukça önem arz etmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı sonrası hekim tarafından kontroller için gün verilir. Bu kontrollerin aksatılmadan yapılması oldukça önemlidir. Zira kontrollerde hastaya pansuman yapılır buna bağlı olarak enfeksiyon riski düşürülür.

Meme Küçültme Estetiği sonrası hastanın göğsünde ödem ve şişlikler oluşabilir. Bu tamamen olağan bir durum iken operasyondan sonraki 1 ay içerisinde bu ödem ve şişlikler azalır.

Meme Küçültme Ameliyatı sonrası hastanın alkol ve sigaradan uzak durması gerek ameliyat izninin görünürlüğünü olumlu anlamda etkilese de gerekse de iyileşme sürecini olumlu etkilemektedir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı sonrası herhangi bir komplikasyon durumunda mutlaka cerrahınıza başvurunuz ve tavsiyelerine uyunuz.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak, günümüzde estetik ve plastik cerrahi kliniği bulunan şehir hastaneleri, devlet hastaneleri, eğitim araştırma hastaneleri ve tıp fakültelerinde Meme Küçültme Estetiği – Meme Küçültme Ameliyatı yapılmaktadır. Meme Küçültme Ameliyatları sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da tercih edildiği için sağlık bakanlığı bu ameliyatlara karşı oldukça hassas davranmaktadır. Zira hastanın Büyük göğüslerinin büyük olması maalesef bel fıtığı ve boyun fıtığı gibi hastalıklara neden olmaktadır. Hastaların bu sıkıntıları yaşamaması için estetik ve plastik cerrahi kliniği bulunan şehir hastaneleri, devlet hastaneleri, eğitim araştırma hastaneleri ve tıp fakültelerinde Meme Küçültme Estetiği – Meme Küçültme Ameliyatı yapılmaktadır. Dolayısıyla özellikle büyükşehirlerde bulunan hastalar Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı operasyonlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı
Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Yapılır mı

Estetik klinikleri ve özel hastanelerde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatlarının oldukça yüksek olmasından dolayı hastaların öncelikli tercihi Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı olmaktadır. Şunu da belirtmekte fayda var ki Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı olmak isteyen hastalar için randevu sıkıntısının bulunduğunu hatırlatalım. Randevu planınızı bu durumu göz önüne alarak ayarlamakta fayda vardır.

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023 ameliyatı gerçekleştiren hastane, doktor, şehir ve hastanın göğüs yapısı ve cildine göre değişkenlik göstermektedir. Zira cerrahın ön tetkikler sonrası hastanın durumuna bağlı olarak fiyatlar belirlenmektedir. Ortalama fiyatlara değinecek olursak Devlet Hastanelerinde Meme Küçültme Ameliyatı Fiyatları 2023 (3.000 TL – 10.000 TL) arasında değişkenlik göstermektedir. Fakat hasta Meme Küçültme Ameliyatını estetik açıdan ziyade tamamen sağlık amaçlı yaptırıyor ise SGK Meme Küçültme Ameliyat Fiyatının tamamını veya bir kısmını karşılayabilmektedir.

Devlet Hastanesinde Meme Küçültme Ameliyatı Randevu Al

MHRS sistemi üzerinde belirlediğiniz hastaneyi ve hastanenin Plastik, Estetik Cerrahi Kliniği doktorlarını seçtikten sonra randevunuzu oluşturabilir veya ALO 182 hattını arayarak belirlediğiniz hastaneyi ve hastanenin Plastik, Estetik Cerrahi Kliniği doktorlarını seçtikten sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir