ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Estetiği | Nedir? Nasıl Yapılır? 2023 Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Estetiği en çok merak edilen konular arasında olmakla beraber Badem Göz Estetiği son yılların en popüler estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Güzel bakışlara ve daha çekik gözlere sahip olmak isteyen kişilerin baş vurduğu bu yöntem hakkında pek çok merak edilen soru bulunuyor.

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Estetiği

Bizde sizler için Badem Göz Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır? Öncesi ve Sonrasında Neler Yapılmalı? Badem Göz Ameliyatının Riskleri Nelerdir? Kalıcı mıdır? Hangi Yaş Grubuna Uygulanır? Devlet Hastanelerinde Badem Göz Estetiği Yapılır mı? Badem Göz Estetiği Fiyatları hakkında detaylı bilgilere makalemizin içerisinde yer verdik.

Badem Göz Estetiği ( Badem Göz Ameliyatı ) Nedir?

Kantoplasti yöntemi olarak da bilinen bu uygulama gözlerin daha çekik, güzel ve genç görünmesini sağlamaktadır. Son yıllarda özellikle gençlerin tercih ettiği Badem Göz Ameliyatı sayesinde göz çevresinde oluşan sarkmalar ve deri yığılmaları ortadan kaldırılmaktadır. Bu yöntem sadece bayanlara değil erkeklere de uygulanabilmektedir.

Badem Göz Estetiği
Badem Göz Estetiği Nedir?

Badem Göz Estetiği Öncesi

Operasyon genel anestezi ile yapılacaksa hastanın 8-9 saat önceden yeme içmeyi kesmesi gerekir. Genel anestezide ameliyata aç karnına girilmelidir. Fakat lokal anestezi uygulanacaksa tok karnına gelinebilir. Ameliyata girmeden önce cildin makyajsız ve temiz olması gerekmektedir. Yüz kimyasal içeren ürünlerle temizlenmemelidir. Ayrıca ameliyat öncesi kronik bir rahatsızlığınız varsa ve kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız mutlaka doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem Göz Ameliyatında hastaya lokal veya genel anestezi uygulanabilmektedir. Öncelikle operasyonun yapılacağı bölge uyuşturulur. Daha sonra göz çevresine küçük bir kesi atılır. Özel cerrahi iplikler kullanılarak açılan bu kesilerden göz yukarı doğru çekilir ve erimeyen ipler yardımıyla kemik zarına sabitlenir. Eriyen iplik kullanılarak kesi dikilir. Badem göz Ameliyatı sırasında erimeyen iplik kullanılmasının sebebi hasta ileride tekrar eski haline dönmek isterse lokal anestezi uygulanır ve dikişleri alınır. Böylelikle hasta operasyon öncesindeki görünüşüne sahip olur. İsminden de anlaşılacağı gibi eriyen ipliklerle yapılan dikişlerde zaman içerisinde iplikler eriyerek yok olur böylelikle dikiş aldırma durumu ortadan kalkmış olur. Dikiş aldırma ameliyatı yaklaşık 20 dakika kadar sürmektedir.

Badem Göz Estetiği nasıl yapılır?
Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Badem Göz Ameliyatı yaklaşık olarak 35 ila 45 dakika kadar sürmektedir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrası

Badem Göz Ameliyatı Sonrası genel anestezi uygulanmışsa hasta 6-7 saat kadar gözetim altında tutulur. Durumu ve değerleri istenilen düzeyde ise taburcu edilir. Ameliyat sonrası 2.gün hasta normal yaşantısına dönebileceği gibi duş alabilir. Badem Göz Ameliyatı sonrası göz çevresinde kızarıklık ve morluklar olabilir. Özellikle sigara kullananlarda ve uyku bozukluğu olanlarda daha fazla kızarıklık gözlemlenmektedir. Ortaya çıkan bu belirtiler yaklaşık 1 hafta içerisinde ortadan kalkmaya başlar. İstisnai durumlar haricinde yaklaşık 10 gün sonra hasta tam olarak iyileşmektedir. Göz çevresine makyaj yapılmamalı ve kimyasal içerikli ürünlerle temizlenmemelidir.

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Ameliyatı Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Badem Göz Ameliyatı Yapılır mı?

Badem Göz Estetiğinde İz Kalır mı?

Badem Göz Estetiğinde İz Kalır mı? sorusu En çok merak edilen konular arsında gelmektedir. Badem Göz Ameliyatı sonrası gözde ve göz çevresinde herhangi bir dikiş izi yada operasyona ait bir iz kalmaz.

Badem Göz Estetiği Kalıcı mı?

Badem Göz Estetiği maalesef kalıcı değildir. Yaş ilerledikçe deri elastikiyetini kaybeder ve yüzde sarkmalar meydana gelir. Durum böyle olunca da ister istemez göz çevresine yapılan operasyonlarda da deformasyonlar oluşur. Badem Göz Ameliyatının hastanın durumu ve yaşına bağlı olarak 2 ila 5 yıl arasında kalıcılığı bulunmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Badem Göz Ameliyatı yapılmamaktadır. Sağlık açısından bir gereksinim olmadığı ve sadece estetik amaçlı yaptırıldığı için estetik merkezleri ve özel hastanelerde bu işlem gerçekleştirilmektedir.

Badem Göz Estetiğini Hangi Doktor Yapar?

Badem Göz Estetiği yaptırmak istiyorsanız mutlaka bu işin uzmanı bir doktora başvurmalısınız. Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanları tarafından Badem Göz Ameliyatı yapılmaktadır.

Badem Göz Estetiği Fiyatları 2023

Badem Göz Estetiğinde net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Ameliyatı olduğunuz hastane yada klinik, doktorun tecrübesi, ameliyat sırasında kullanılan malzemelerin kalitesi, fiyat aralığını belirlemektedir. Operasyonu gerçekleştirecek doktorla iletişime geçerek Badem Göz Ameliyatı net fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var mı?

Badem Göz Ameliyatında yaş sınırı yoktur fakat operasyonun 18 yaşından büyük kişilere yapılması daha uygundur.

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Operasyon hem bayanlara hem de erkeklere uygulanabilmektedir.

Badem Göz Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi badem Göz Ameliyatında da nadiren de olsa bazı sorunlarla karşılaşılmaktadır.

  • Gözün ve çevresinin enfeksiyon kapması
  • Kuruluk
  • Kanama
  • Görme sorunları
  • Göz kapağının şişmesi ve gözü kapatması
  • Göz kapaklarında oluşan renk değişimleri ameliyat sırasında ortaya çıkabilecek risklerdir.

Bir diğer makalemizde Göz Kapağı Ameliyatı Nedir? Göz Kapağı Ameliyatı ( Göz Kapağı Düşüklüğü) Nasıl Yapılır? Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli, Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı? Devlet Hastanelerinde Göz Kapağı Ameliyatı Yapılır mı? Göz Kapağı Ameliyatını SGK Karşılar mı? Göz Kapağı Ameliyatı Fiyatları 2023 bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir