HASTALIKLAR

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı? 2023 Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı? sorusuna gelecek olursak özellikle 2021 yılından itibaren Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme operasyonları yaygınlaşmaya başlandı. Özellikle 2018 yılından itibaren ülkemizde göz hastanelerinde çoğalması ile Göz Çizdirme operasyonları çok fazla tercih edilmeye başlandı. Hatta şuanda sadece yurtiçinden değil yurtdışından gelen bir çok kişi ülkemizde Göz Çizdirme operasyonu yaptırıp gidiyor.

Bunun iki nedeni var. Birincisi maalesef ki ülkemizdeki yüksek döviz kuru. Diğer bir neden ise ülkemiz adına olumlu olan ülkemizde estetik operasyonlarının oldukça kaliteli olmasıdır. Bu yüzden Avrupa’dan ve Arap ülkelerinden bir çok kişi estetik operasyonları için Türkiye’yi tercih etmekteler. Bu durum her ne kadar olumlu bir durum olsa da maalesef ki ülkemiz vatandaşları için kötü bir etki de oluşturmaktadır. Zira artık bir çok özel hastane ve Göz hastaneleri turist tarifesi diye tabir edilen fahiş fiyatları kullanmakta veya öncelik hasta ziyaretçisini turistlerden yana kullanmakta. Bu durumda ülkemiz vatandaşları da Göz Çizdirme operasyonları için Devlet Hastanelerini tercih etmekteler.

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?

Göz Çizdirme Nedir?

Gerek doğuştan gerekse de sonradan oluşan görme bozukluğu sonrası kişiler gözlük veya lens kullanmaya başlar. Devamlı gözlük takmak veya lensleri çıkarıp takmak bazı kişiler için çekilmez hal almaktadır. Gözlük kullanımı ve lens takmadan doğal görme duyusuna kavuşmak isteyen hastalar için gelişen teknoloji ile Göz Çizdirme işlemleri yapılmaktadır.

Göz Çizdirme Nasıl Yapılır?

Göz Çizdirme işlemleri günümüzde Lazer ile yapılmaktadır. Lazer ile Göz Ameliyatı olarak da bilinen Göz Çizdirme operasyonlarında son teknolojik ürünler kullanılmaktadır. Lazer ile Göz Çizdirmede hasta operasyon öncesinde muayene edilir. Muayenede bir takım tetkiklere bakılır ve hastanın ameliyata uygunluğu değerlendirilir. Belli şartlara uygun olan hastaya hangi, yöntemin uygulanacağı belirlenir. Bu yöntemlerden ilki PRK (Photorefractive Keratectomy) yöntemi ki bu yöntemde ilk kullanılan Lazer ile Göz Çizdirme yöntemidir. Korneanın yüzeysel kısmında oluşan yüzeysel tabaka alındıktan sonra Kornea yatağına excimer lazer uygulanmaktadır. Böylece hastanın ameliyatı yapılmış ve daha sonrasında hastanın gözlerine bir kaç günlüğüne kontakt lens konmakta.

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?

Lasik LASİK (Laser-in-situ keratomileusis) Göz Çizdirme Ameliyatında ise en sık kullanılan excimer lazer yöntemidir. Bu yöntemde gözün korneasındaki ince flep kaldırılmaktadır. alttaki korna yatağına excimer lazer uygulanmaktadır. lazer operasyonu sonrasında çıkarılan flep tekrar kornea yatağına yapıştırılır. PRK yöntemine oranla çok daha fazla tercih edilen LASİK yönteminde iyileşme dönemi de daha kısa sürmektedir.

Göz Çizdirme İçin Göz Derecesi Kaç Olmalıdır?

Göz Çizdirmenin yapılabilmesi bir takım şartların oluşması gerekirken en önemli şart ise şüphesiz ki Göz Derecesidir. 20 – 35 yaş aralığında olan hastalar için -1 ile -6 miyop olan hastalar için uygulanabilir. Kişinin göz yapısına bağlı olarak bu dereceler daha da düşebilmektedir.

Göz Çizdirme Kaç Numaraya Kadar Yapılır?

Göz Çizdirme miyop hastalar için 10 dereceye kadar hipermetroplarda ise 6 dereceye kadar uygulanabilir. Bu sayılar kişiden kişiye değişmekte olup kişin göz yapısı bunda etkilidir. Detaylı ön muayene sonrası rakamlar netleşmektedir.

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?
Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?

Göz Çizdirme Kalıcı mıdır?

Göz Çizdirme (Lazer ile Göz Çizdirme) işlemlerinin genellikle kalıcı olmaktadır. Fakat bazı kişilerde göz dereceleri tekrar artabilmektedir. Bu durum sık görülen bir durum olmamakla beraber bazı kişilerde görüldüğü unutulmamalıdır.

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı?

Özel hastaneler ve göz hastanelerinde Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2022 oldukça yüksek olmasından dolayı Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı? sorusu da sıklıkla sorulmaya başlandı. EVET artık bir çok devlet hastanesinde Göz Çizdirme operasyonu başarılı şekilde yapılmaktadır. Hatta şunu da belirtmekte fayda var ki devlet hastanelerinde Göz Çizdirme Ameliyatı olanların özel hastanelerde Göz Çizdirme Ameliyatı olanlara orana sonuçlardan daha çok memnun olduğunu belirtelim. Zira Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Ameliyatları özellikle şehir hastaneleri açıldıktan sonra çok daha fazla talep edilmektedir. Devlet hastaneleri, şehir hastaneleri, eğitim araştırma hastaneleri ve tıp hastanelerinde Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatları başarılı şekilde yapılmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Fiyatları

Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatları 2023 özel hastane ve göz hastanelerinde oldukça yüksek fiyatlara yapılmaktadır. Artan döviz kuru, yurtdışından tedavi için gelen bir çok hasta olduğu gibi etmenlerden dolayı özel hastane ve göz hastanelerinde Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatları 2023 Fiyatları oldukça yüksektir. Özel Hastane ve Göz Hastanelerinde Lazerle Göz Çizdirme 2023 Fiyatları (5000 TL – 35000 TL) arasında yapılmaktadır. Devlet Hastanelerinde Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatları 2023 Fiyatları ise ortalama 3000 TL den başlanmaktadır.

One thought on “Devlet Hastanelerinde Göz Çizdirme Yapılır mı? 2023 Fiyatları

  • Figen Yalçıntaş

    İstanbul şehir hastanesinde göz çizdirmek istiyorum gözüm astimat fiyat ne olur acaba

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir