DEVLET HASTANELERİ

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Çocuk Gastroenteroloji Nedir? Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

İzmir ilinde bulunan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ile İzmir ili ve çevre illere hizmet vermektedir. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Ege bölgesinin en büyük ve Türkiye’nin 4. büyük hastanesi olma özelliğine sahiptir. 6 ayrı sağlık kompleksinden oluşan hastane 628.000 metrekare kapalı kullanım alanına ve 2060 yatak kapasitesine sahiptir. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izolatörü de bulunmaktadır. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Gastroenteroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Gastroenteroloji Nedir?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda görülen sindirim sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu hastalıklar arasında reflü, kabızlık, ishal, gastrit, ülser, safra yolu hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve bağırsak iltihaplanmaları gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları yer alır. Çocuk gastroenterologları, çocukluk çağındaki hastalıkları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için özel eğitim almış uzmanlardır. Bu uzmanlık dalı, çocukların sindirim sistemi sağlığının korunması ve geliştirilmesi için önemlidir.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda sindirim sistemi ile ilgili çeşitli hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

 1. Reflü hastalığı: Mideden yemek borusuna doğru geriye doğru sıvıların kaçması nedeniyle oluşan rahatsızlık.

 2. Kabızlık: Dışkının sert, kuru veya zor çıkması ve genellikle haftada üç kez veya daha az sıklıkla dışkılama ile karakterize bir durum.

 3. İshal: Sık, sulu veya gevşek dışkılama nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık.

 4. Ülseratif kolit: Kalın bağırsağın iltihaplanması ve ülserleşmesi ile karakterize bir bağırsak hastalığı.

 5. Crohn hastalığı: Sindirim sisteminin herhangi bir bölgesinde iltihaplanma nedeniyle oluşan bir hastalık.

 6. Safra yolu hastalıkları: Safra kesesi, safra yolları veya karaciğerdeki hastalıklar nedeniyle oluşan sindirim sistemi hastalıkları.

 7. Karaciğer hastalıkları: Karaciğerdeki enfeksiyonlar, hasarlar veya diğer bozukluklar nedeniyle oluşan rahatsızlıklar.

Bu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi, çocuk gastroenterologlarının uzmanlık alanına girmektedir.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Uzm. Dr. BETÜL AKSOY İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, şehir merkezinde faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 533 (BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİ – BORNOVA METRO) hat ve numaralı otobüse binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: Laka 35040 Bornova/İzmir

  Tel:

  e-mail:

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Çocuk Cerrahisi Nedir? Çocuk Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir