DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları, Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Nedir? Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Nedir?

Çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları psikiyatrisi, çocuklar ve ergenler arasında yaygın olarak görülen ruh sağlığı sorunlarının teşhis, tedavi ve yönetimi ile ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu alanda uzmanlaşmış bir psikiyatrist, çocuk ve ergenlerde görülen psikiyatrik bozuklukları teşhis etmek ve tedavi etmek için çeşitli yöntemler kullanır.

Çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları psikiyatrisi, gençlerde yaygın olarak görülen bir dizi soruna odaklanır. Bunlar arasında dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), otizm spektrum bozukluğu, öğrenme bozuklukları, anksiyete bozuklukları, depresyon, bipolar bozukluk, yeme bozuklukları, tiksinti bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk (OKB) ve travma sonrası stres bozukluğu (TSSB) gibi durumlar yer alır.

Bu uzmanlık alanı, çocuk ve ergenlerin gelişim süreçlerini ve özel ihtiyaçlarını dikkate alarak tedavi yaklaşımları geliştirir. Çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanları, bilişsel davranış terapisi, ilaç tedavisi, aile terapisi, oyun terapisi ve diğer terapi modalitelerini kullanarak gençlerin ruh sağlığını iyileştirmeyi amaçlar.

Çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları psikiyatrisi, çocuklardaki ve ergenlerdeki ruh sağlığı sorunlarının erken tanınmasını ve tedavi edilmesini teşvik eder. Erken müdahale, yaşam boyu süren etkileri en aza indirmeye yardımcı olabilir ve gençlerin sağlıklı bir şekilde gelişmelerini destekler.

Özetlemek gerekirse, çocuk ve ergen ruh sağlığı hastalıkları psikiyatrisi, çocuk ve ergenlerde görülen ruh sağlığı sorunlarının teşhis, tedavi ve yönetimiyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu uzmanlık alanı, gençlerin ruh sağlığını korumak ve iyileştirmek için çeşitli tedavi yöntemleri kullanır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Çocukluk depresyonu
 • Çocuk ve ergenlerde bipolar bozukluk
 • Çocuklarda yeme bozukluğu
 • Çocuklarda tik bozukluğu
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu
 • Kaygı bozukluğu
 • Öğrenme güçlüğü
 • Disleksi
 • Down sendromu
 • Karşı gelme bozukluğu
 • Okul olgunluğu
 • Otizm
 • Akran zorbalığı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri polikliniğinde görevli doktor bulunmamaktadır. Poliklinik hizmet vermeye başladığında doktor kadrosu bilgilerini sitemizden paylaşacağız.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Hastalıkları Psikiyatri Polikliniği İletişim ve Adres Bilgileri

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Posta : [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları, Çocuk Üroloji Nedir? Çocuk Üroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir