DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları, Çocuk Üroloji Nedir? Çocuk Üroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Üroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Üroloji Nedir?

Çocuk ürolojisi, çocuklarda ortaya çıkan ürolojik sorunların tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Üroloji, idrar yollarıyla ilgili sorunların tanı ve tedavisini yaparken, çocuk ürolojisi özellikle çocuklarda bu tür sorunları ele alır. Çocuk ürolojisi uzmanları, çocuklarda doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkan ürolojik sorunları teşhis etme ve tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. Bu sorunlar arasında idrar yolu enfeksiyonları, idrar kaçırma, idrar yollarında tıkanıklıklar, böbrek ve mesane anomalileri, sünnet işlemleri ve genital anomali gibi durumlar yer alır. Çocuk ürolojisi uzmanları, çocukların büyüme ve gelişimlerini dikkate alarak, ürolojik sorunlara özel bir yaklaşım benimserler. Çocuklarda ürolojik sorunların tedavisinde cerrahi müdahaleler sıkça kullanılmaktadır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

Çocuk Üroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk ürolojisi, çocuklarda ortaya çıkan çeşitli ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. İşte çocuk ürolojisi uzmanlarının baktığı bazı yaygın ürolojik hastalıklar:

 1. Doğumsal böbrek anomalileri: Doğuştan gelen böbrek problemleri, böbrek anomalileri veya böbrek fonksiyon bozuklukları.
 2. İdrar yolu enfeksiyonları: İdrar yollarında enfeksiyonlara neden olan bakteriyel enfeksiyonlar.
 3. İdrar kaçırma (Enürezis): Çocuklarda gece veya gündüz idrar kaçırma sorunu.
 4. İdrar yolu tıkanıklıkları: İdrar yolunda daralmalar, taşlar veya diğer tıkanıklıklar nedeniyle idrar akışında sorunlar.
 5. Sünnet (Sirkümsizyon): Sünnet işlemi gerektiren durumlar veya sünnet sonrası komplikasyonlar.
 6. Fimozis: Penis derisinin daralması nedeniyle sünnet edilmeyen çocuklarda penis başının açılmaması.
 7. Hidronefroz: Böbreklerin genişlemesi ve böbrek fonksiyonlarının etkilenmesine neden olan bir durum.
 8. Böbrek taşları: Böbreklerde veya idrar yolunda oluşan taşlar.
 9. Kasık fıtığı: İnguinal bölgedeki kasıkta, bağırsak veya bağırsak zarının çıkması.
 10. Genital anomaliler: Doğuştan gelen genital organlarda yapısal anormallikler.

Bu rahatsızlıklar sadece birkaç örnek olup, çocuk ürolojisi uzmanları çocuklarda ortaya çıkan diğer ürolojik sorunlarla da ilgilenirler. Her bir hastalık veya durum, spesifik tanı ve tedavi gerektirebilir ve çocuk ürolojisi uzmanları, çocukların özel ihtiyaçlarına göre tedavi planlarını düzenlerler.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

Uzm. Dr. Derya YAYLA Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Uzmanı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgileri

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Mail: [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları, Çocuk Nefroloji Nedir? Çocuk Nefroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir