DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Çocuk Gastroenteroloji Nedir? Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Gastroenteroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Gastroenteroloji Nedir?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda görülen sindirim sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu hastalıklar arasında reflü, kabızlık, ishal, gastrit, ülser, safra yolu hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve bağırsak iltihaplanmaları gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları yer alır. Çocuk gastroenterologları, çocukluk çağındaki hastalıkları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için özel eğitim almış uzmanlardır. Bu uzmanlık dalı, çocukların sindirim sistemi sağlığının korunması ve geliştirilmesi için önemlidir.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda sindirim sistemi ile ilgili çeşitli hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

 1. Reflü hastalığı: Mideden yemek borusuna doğru geriye doğru sıvıların kaçması nedeniyle oluşan rahatsızlık.
 2. Kabızlık: Dışkının sert, kuru veya zor çıkması ve genellikle haftada üç kez veya daha az sıklıkla dışkılama ile karakterize bir durum.
 3. İshal: Sık, sulu veya gevşek dışkılama nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık.
 4. Ülseratif kolit: Kalın bağırsağın iltihaplanması ve ülserleşmesi ile karakterize bir bağırsak hastalığı.
 5. Crohn hastalığı: Sindirim sisteminin herhangi bir bölgesinde iltihaplanma nedeniyle oluşan bir hastalık.
 6. Safra yolu hastalıkları: Safra kesesi, safra yolları veya karaciğerdeki hastalıklar nedeniyle oluşan sindirim sistemi hastalıkları.
 7. Karaciğer hastalıkları: Karaciğerdeki enfeksiyonlar, hasarlar veya diğer bozukluklar nedeniyle oluşan rahatsızlıklar.

Bu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi, çocuk gastroenterologlarının uzmanlık alanına girmektedir.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Uzm. Dr. Fatih DURAN Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Mail: [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Çocuk Cerrahisi Nedir? Çocuk Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir