ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı | 2023 Fiyatları

Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı, Popo Estetiği Nedir? Nasıl yapılır? Ameliyat Ne Kadar Sürer? Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? Popo Dikleştirme Ameliyatı Kalıcı mıdır? Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Alınması Gerekir mi? Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı Yapılıyor mu? SGK Popo Dikleştirme Ameliyatını Karşılıyor mu? Popo Kaldırma Ameliyatı 2023 Fiyatlarını sizler için araştırdık.

Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı

Popo Kaldırma Ameliyatı yada popo dikleştirme olarak da bilinen popo estetiklerine her geçen gün ilgi daha da artmaktadır. Özellikle kadınların güzel görünmek adına yaptırdıkları estetik operasyonlar arasında neredeyse ilk sıralarda yer alan popo kaldırma estetiği hakkında pek çok merak edilen soru bulunmaktadır. makalemiz içerisinde tüm soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Popo Dikleştirme Ameliyatı
Popo Dikleştirme Ameliyatı

Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiğinde amaç popoya şekil verilerek daha çekici ve hoş bir görünüme sahip olmaktır. Düz popoya, sarkık yada simetrik olarak eşit olmayan popoya sahip olanlar popo kaldırma yani kalça dikleştirme ameliyatlarını tercih etmektedirler. Kişiler Popo kaldırma estetiğiyle daha yuvarlak, dolgun ve büyük kalçaya sahip olurlar. Özellikle vücut yapısı olarak düz bir popoya sahip olan kişilerde ve kilo verilmesi sonucunda küçülen sarkan kalçalarda uygulanan Popo estetiği ile mükemmel sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kalçanın kusursuz, mükemmel ve dolgun görünmesini sağlamak için pek çok seçenek mevcut. Protez, dolgu ve yağ enjeksiyonu popo dikleştirme ameliyatı sırasında uygulanan yöntem çeşitleridir. Yağ enjeksiyonu popo kaldırma ve kalça şekillendirme işlemi sırasında en çok tercih edilen yöntemdir. Liposuction-Yağ Aldırma olarak da bilinen bu uygulamada yağ fazlalığı olan bölgeden alınan yağ kalçaya enjekte edilerek kalça istenilen forma sokulur. Bu sayede kişi hem istediği kalça görüntüsüne sahip olabilmekte hem de vücudunda rahatsız olduğu bölgelerdeki yağ fazlalıklarını aldırarak hoş bir vücuda sahip olabilmektedir.

Protez ve dolgular herkese uyum sağlamadığından fazla tercih edilen yöntemler değillerdir.

Popo Dikleştirme Ameliyatı
Popo Estetiği

Popo Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Popo Estetiği yapılırken uygulanan operasyon yöntemi ameliyat süresinde farklılık göstermektedir. yaklaşık olarak ortalama 45 dakika ile 2,5 saat arasında değişmektedir.

Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı

Popo Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalınması gerekmektedir.
  • Bir kaç gün yüzüstü yada yan yatılmalıdır.
  • Ameliyattan 3 gün sonra duş alınmalıdır.
  • Ödem oluşumunu azaltmak için yaklaşık 4 hafta medikal korse giyilir.
  • ilk haftalar yürüyüş haricinde ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır.
  • ameliyat sonrasında hafif morluk ve ödem görülebilir. Bu sizi korkutmasın. 4 hafta sonra bu belirtiler ortadan kalkacaktır.
  • Ağrı ve hareket etmekte zorluk çekebilirsiniz. Bu tip durumlarda ağrı kesici kullanabilirsiniz.
Popo Kaldırma Ameliyatı
Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı

Popo Kaldırma Ameliyatı Kalıcı mıdır?

Popo estetiği ameliyatlarında uygulanan yöntemler kalıcılık sürelerini etkilemektedir. Yağ transferi ile yapılan popo dikleştirme ameliyatlarında kalıcılık kişiden kişiye değişmektedir. Ortalama 2 sene kadar kalıcılığı sürmekle beraber popoya transfer edilen yağların aşırı kilo verilmesi haricinde tamamen erimesi mümkün değildir.

Dolgu malzemeleri ile yapılan popo kaldırma operasyonlarının kalıcılığı daha fazladır. Yaklaşık 6 yıl ile 10 yıl arasında dayanabilmektedir. Hareketlerine dikkat eden kişilerde protezler daha uzun süre dayanmaktadır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Sonrası Dikişlerin Alınması Gerekir mi?

Ameliyat sonrası eriyen dikiş kullanıldıysa dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Eğer alınması gereken dikişler kullanıldıysa 2 hafta içerisinde alınmalıdır.

Devlet Hastanelerinde Popo Kaldırma Ameliyatı Yapılıyor mu?

Popo Kaldırma Ameliyatı bir diğer adıyla Popo Dikleştirme Ameliyatı, kişinin görsel olarak memnun olmadığı bölümlerin düzeltilme işlemidir. Hiç bir sağlık sorunu olmadan estetik kaygılar güdülerek yapılan Popo Estetikleri devlet hastanelerinde yapılmamaktadır.

SGK Popo Kaldırma Ameliyatını Karşılıyor mu?

Popo dikleştirme ameliyatı estetik bir operasyon olduğundan SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Fiyatları 2023

Operasyonun yapıldığı klinik ve ameliyat sırasında kullanılan malzemeler fiyat farklılıklarına yol açmaktadır. Net fiyat bilgisi için ameliyatı gerçekleştirecek olan hekimle irtibata geçmenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir