ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı ülkemizde devlet hastanelerinde en çok tercih edilen veya uygulanan estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Özellikle yaz aylarına girmeden önce bir çok kadın tarafından araştırılmaya başlanılan Meme Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Ameliyatı fiyatlarının özel hastane ve estetik kliniklerinde bir hayli yüksek olmasından dolayı kişiler Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatını tercih etmekte. Hatta yurtdışından gelen bir çok gurbetçi vatandaşlarımızda Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatını tercih etmektedir. Bizlerde siz değerli ziyaretçilerimiz için Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı bilgisinden önce Meme Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Ameliyatı hakkında küçük bilgiler verelim.

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı
Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı Nedir?

Meme Büyütme Ameliyatı yada diğer bir adıyla Göğüs Büyütme Estetiği gerek fiziki yapıdan gerekse de genetik nedenlerden dolayı kadınların göğüslerinin olması gerekenden küçük olması veya göğüsler arasında orantısız boyutlar olmasından dolayı cerrahi veya medikal işlemler ile göğüslerin büyütülmesi işlemidir. Küçük memelere sahip kadınlarda özgüven eksiğine neden olacağı gibi zamanla bu durum psikolojik bunalımlara dahi neden olabilmektedir. Bu sorunlardan kurtulmak için gerek yurtiçinden gerekse de yurtdışından ülkemizi tercih eden bir çok kadın Meme Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Ameliyatı olmaktadır.

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı
Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı

Kimler Meme Büyütme Ameliyatı Yaptırabilir?

Meme Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği yaptırmak için bir çok nedeniniz olabilir. Bu nedenler arasında;

  • Göğüsler arasında orantısız büyüme olması durumunda kadınlar Meme Büyütme Estetiği – Göğüs Büyütme Ameliyatı yaptırabilir. Yani bir memenin diğerinden daha büyük ve küçük olması durumunda yaşanan psikolojik bunalımdan dolayı kadınlar Meme Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Ameliyatı olabilirler.
  • Meme Kanseri sonrası meme kaybı yaşayan kişiler de yine Meme Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği yaptırabilir.
  • Fiziksel yapılarından dolayı küçük göğüslere sahip olan kişiler için de yine Göğüs Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği yaptırabilirler.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği operasyonuna başlamadan önce estetik ve plastik cerrahi doktorunuz öncelikle sizlere ön muayene yapacaktır. Bu ön muayenedeki bazı test sonuçlarına göre kişiye ne tür implant kullanılacağı, kesinin nereden atılacağı yanı kısacası hangi tekniğin kullanılacağına karar verilir.

Meme Büyütme Ameliyatlarında kişinin kendi vücudunda bulunan yağ dokusu ve kök hücrelerden takviye yapılabileceği gibi silikon veya implant ile de yapılabilmektedir. İmplantlar da kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır. Silikon bir kılıf içerisinde bulunan tuzlu su veya jel şeklinde olabilmektedir. İçerisinde tuzlu su bulunan implant çeşitlerinde madde yerleştirme işlemi sonrasında implant steril salin sıvısı ile doldurulur.

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı
Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı

Estetik ve Plastik Cerrahınız tarafından hangi yöntemin uygulanacağı ve hangi maddenin kullanılacağına karar verildikten sonra belirtilen tarihte Meme Büyütme Ameliyatı -Göğüs Büyütme Estetiği yapılır. Meme Büyütme Ameliyatında estetik ve plastik cerrahınız göğüs üzerinde üç farklı bölgeden kesi atabilir. Bu bölgeler; kolların altı, meme ucu etrafı ve göğüs altı kıvrımlardan yapılmaktadır. Kesi işleminden sonra cerrahınız tarafından göğüs dokusu göğüs kas ve bağ dokularından ayrılır. Göğüs duvarının en dış bölümüne cep oluşturulur ve implant bu cebe yerleştirilir. Cebe yerleştirilen impilant göğüs ucunun arkasına doğru çekilir. Salim implantları ise boş yerleştirilip daha sonrasında steril tuzlu su ile doldurulur. Yerleştirme işlemi sonrası kesi alanı medikal iplerle kapanır.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Meme Büyütme Ameliyatı sonrasında kişide ağrı, ve acı hissi yaklaşık 1 – 2 hafta oluşabilmekte iken cerrahınızın size tavsiye ettiği ağrı kesici ve antibiyotikleri kullanabilirsiniz.

Meme Büyütme Estetiği – Göğüs Büyütme Estetiği sonrasında en çok merak edilen konu şüphesiz ki ameliyat sonrası iz kalır mı sorusudur. Bir çok estetik hekim iz kalmaz dese de maalesef Meme Büyütme Ameliyatı sonrası iz kalır. Fakat bu izlerin zamanla görünürlüğü azalır. Fakat bu izlerin tamamen yok olmadığını unutmayınız.

Meme Büyütme Estetiği – Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası sporcu sütyeni ve sıkılaştırıcı korse kullanmak göğüslerin daha iyi şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı – Meme Büyütme Estetiği Sonrası hastanın hastanede aksi bir durum olmadıktan sonra yatmasına gerek kalmamakla beraber hasta 1 – 2 saat içerisinde taburcu edilir.

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır mı?

Özel hastane ve estetik kliniklerinde Meme Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği Fiyatlarının bir hayli yüksek olması kişilerde Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır mı? sorusunun sormaya itiyor. Yurtdışında da bir çok kişi Meme Büyütme Estetiğinde Türkiye’yi tercih etmekte ve hatta Türk vatandaşları estetik operasyonları için devlet hastanelerini tercih etmektedir. Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı Yapılır mı? Sorusuna gelecek olursak; Evet estetik ve plastik cerrahi kliniği bulunan devlet hastanelerinde Meme Büyütme Estetiği – Göğüs Büyütme Ameliyatı yapılabilmektedir. MHRS sistemi üzerinden hastane, doktor ve tarih seçimi yaptıktan sonra randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı 2023 Fiyatları operasyonu gerçekleştiren hastane, kişinin göğüslerine kullanılacak impilant ve silikon türü ve hangi yötemin kullanılacağı gibi değişken unsurlara göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir. Net fiyatları belirtemesek te Devlet Hastanelerinde Meme Büyütme Ameliyatı 2023 Fiyatları ortalama 3.000 TL – 10.000 TL arasında değişen fiyatlarla yapılmaktadır. Ayrıca SGK Meme Büyütme Ameliyatı – Göğüs Büyütme Estetiği ücretlerini karşılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir