DEVLET HASTANELERİ

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Göğüs Hastalıkları Nedir? Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Bolu ilinde bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ile Bolu ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Hastane 2002 yılından beri hastalara hizmet vermektedir. Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, şu anki kullanmış olduğu 33.854 metrekare kapalı kullanım alanına ve 326 yatak kapasitesine sahip hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Hastanede 400 araçlık açık otopark mevcuttur.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca göğüs hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Göğüs Hastalıkları Nedir?

Göğüs Hastalıkları, Akciğer ve solunum sisteminde oluşan her tür rahatsızlığın teşhis ve tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Astım, kronik öksürük, alerjik hastalıklar, bronşit, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH), zatürre, tüberküloz, akciğer embolisi, akciğer kanseri, uyku sırasında oluşan solunum bozuklukları ( Uyku Apnesi), sigara bağımlılığına bağlı olarak gelişen hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi ile ilgilenen göğüs hastalıkları bölümünde gerekli görüldüğü takdirde diğer bölümlerle birlikte hareket edilmektedir.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır?

Hastanın rahatsızlığı detaylı bir şekilde dinlenir ve fiziki muayenesi yapılır. Uzman Hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda bazı laboratuvar testleri ve tetkikler istenir. Akciğer volüm testleri, ağız içi basınç ölçümleri, difüzyon testi, reversibilite testi, yavaş vital kapasite testi ve zorlu vital kapasite testlerinden yararlanılır. Uyku bozukluğu rahatsızlıkları yaşayan hastalar için uyku laboratuvarı ve bronkoskopi ünitelerinde testler yapılır. Alerjik nedenlere bağlı cilt testlerinde ise diğer bölüm hekimleri ile birlikte hareket edilmektedir. Yapılan testler sonrası hekim tarafından tanı konularak hastanın ayaktan takibi ya da yatarak tedavisi yapılır.

Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Akciğer embolisi
 • Akciğer kanseri
 • KOAH
 • Alerjik akciğer hastalıkları
 • Kronik öksürük
 • Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
 • Halk arasında akciğer zarında sıvı birikmesi olarak bilinen plörezi
 • Pnomotoraks ya da diğer bir deyişle akciğerin sönmesi
 • Pnömoni olarak tanımlanan zatürre
 • Sebebi henüz bilinmeyen, akciğer tutulumuna neden olan ve tedavi edilebilen bir tür hastalık olan; sarkoidoz
 • Sigara bağımlılığı, bırakma yöntemleri ve sigaraya bağlı olarak gelişen hastalıklar

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Prof. Dr. TUNCER TUĞ Bolu izzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Dr. Öğr. Üyesi EMİNE AFŞİN Bolu izzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Dr. Öğr. Üyesi EMİNE ÖZSARI Bolu izzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidebilmek için aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Bolu Belediyesi’ne ait hat numaralı belediye otobüslerini kullanabilirsiniz.

 • 7 – BAİBÜ Kampüs – Merkez
 • 14 – D-100 Üzeri Tesisler – Yeşilköy – Merkez
 • 15 – D-100 – BAİBÜ Kampüs – Merkez
 • 16 – Kürkçüler – BAİBÜ Kampüs
 • 17 – Dağkent 1. Etap ve 2. Etap Toki – BAİBÜ Kampüs
 • 30 – Kampüs İçi Ring

Ayrıca hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Gölköy 14280 BOLU

Tel: 0 374 253 46 26 –  0374 253 46 56

E-Mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bir makalemizde Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Doktorları, Hematoloji Nedir? Hematoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Doktorları Randevu, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerine yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir