DEVLET HASTANELERİ

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları ile en iyi hizmet vermeye çalışan Adana Şehir Hastanesi’nde hasta memnuniyeti ön plandadır. Modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazların kullanıldığı uygulamalarda hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri sırasında yapılan uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir. Adana Şehir Hastanesi, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır.

Çocuk Gastroenteroloji Nedir?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda görülen sindirim sistemi hastalıklarının tanı, tedavi ve takibi ile ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Bu hastalıklar arasında reflü, kabızlık, ishal, gastrit, ülser, safra yolu hastalıkları, karaciğer hastalıkları ve bağırsak iltihaplanmaları gibi sindirim sistemi rahatsızlıkları yer alır. Çocuk gastroenterologları, çocukluk çağındaki hastalıkları teşhis etmek, tedavi etmek ve yönetmek için özel eğitim almış uzmanlardır. Bu uzmanlık dalı, çocukların sindirim sistemi sağlığının korunması ve geliştirilmesi için önemlidir.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları
Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk gastroenterolojisi, çocuklarda sindirim sistemi ile ilgili çeşitli hastalıkların tanısı, tedavisi ve takibiyle ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

  1. Reflü hastalığı: Mideden yemek borusuna doğru geriye doğru sıvıların kaçması nedeniyle oluşan rahatsızlık.
  2. Kabızlık: Dışkının sert, kuru veya zor çıkması ve genellikle haftada üç kez veya daha az sıklıkla dışkılama ile karakterize bir durum.
  3. İshal: Sık, sulu veya gevşek dışkılama nedeniyle ortaya çıkan rahatsızlık.
  4. Ülseratif kolit: Kalın bağırsağın iltihaplanması ve ülserleşmesi ile karakterize bir bağırsak hastalığı.
  5. Crohn hastalığı: Sindirim sisteminin herhangi bir bölgesinde iltihaplanma nedeniyle oluşan bir hastalık.
  6. Safra yolu hastalıkları: Safra kesesi, safra yolları veya karaciğerdeki hastalıklar nedeniyle oluşan sindirim sistemi hastalıkları.
  7. Karaciğer hastalıkları: Karaciğerdeki enfeksiyonlar, hasarlar veya diğer bozukluklar nedeniyle oluşan rahatsızlıklar.

Bu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi, çocuk gastroenterologlarının uzmanlık alanına girmektedir.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları

Doç. Dr. Didem Gülcü TAŞKIN Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı

Doç. Dr. Sibel YAVUZ Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı

Uzm. Dr. Sevinç GARİP Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Uzmanı

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Adana Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Adana Şehir Hastanesi’ne gitmek isteyen hastalar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 110, 112, 113, 116, 121, 122, 123, 125, 130, 131, 132, 133, 135, 140, 144, 151, 153, 154, 155, 156, 160, 161, 162 hat ve numaralı otobüsleri ile hastaneye ulaşım sağlayabilirler.

Özel araçlarla hastaneye giden hastalar için hastane önünde açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Adana Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

Adres : Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No:1 Yüreğir/ADANA Tel  : +90. 322 455 90 00 Fax : +90. 322 344 03 05 E-posta: [email protected]

Bir diğer makalemizde Adana Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Cerrahisi Polikliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir