ÜNİVERSİTE HASTANELERİ

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne Nasıl Gidilir? Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Yol Tarifi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makalede sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları ile başta Van ili olmak üzere çevre illere hizmet vermektedir. Van’ın merkez ilçesinde yer alan Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi 1992 yılında kurulmuş olup o tarihten beri hastalara şifa dağıtmak için çaba sarf etmektedir. Hastane, hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı sağlık kuruluşlarından biridir. Hastane, uluslararası akreditasyon kuruluşu JCI tarafından akredite edilmiştir. Bu akreditasyon, hastanenin uluslararası standartlarda hizmet verdiğini göstermektedir. 1000’den fazla yatak kapasitesine sahip olan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi, alanında uzman ekibiyle modern hizmet kampüsünde son teknoloji ile donatılmış tıbbi cihazlarla hijyenik bir ortamda hastalara hizmet vermektedir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca gastroenteroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji, sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

  • Anormal dışkı rengi
  • Anal sızıntı
  • Aşırı şişkinlik veya gaz
  • Kanlı dışkı (hematochezia)
  • Kronik karın ağrısı veya kramp
  • Kronik kabızlık veya ishal
  • Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
  • Açıklanamayan kilo kaybı
  • Kronik bulantı veya kusma
  • Yutma güçlüğü
  • İştah kaybı
  • Bağırsak kontrolünün kaybı
  • Yetersiz beslenme
  • Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
  • Yutma zorluğu
  • Rektal kanama
  • Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları

    Dr. Öğr. Üyesi YAREN DİRİK Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Uzmanı

    Dr. Öğr. Üyesi YONCA YILMAZ ÜRÜN Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Uzmanı

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

    Siz değerli ziyaretçilerimiz Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp merkezi resmi internet sitesinin online randevu bölümünden veya 0 850 305 65 65 numaralı telefonu tuşlayarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne Nasıl Gidilir?

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi‘ne gitmek isteyen hastalar, aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Van Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat ve numaralı otobüslere binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

    • BF-100 – BÖLGE HASTANESİ – YYÜ HASTANESİ – F TİPİ CEZAEVİ
    • 641 – F TİPİ CEZAEVİ (YYÜ TOKİ)
    • 540 – İKİNİSAN CADDESİ – YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
    • 541 – BEŞYOL KAMPÜS – YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
    • 542 – MARAŞ CADDESİ – YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
    • 543 – İSKELE MAHALLESİ – YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
    • E-1 – EDREMİT TOKİLER – YYÜ EKSPRES HATTI

    Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren minibüs ve ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Yol Tarifi

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

    Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi Gastroenteroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

    Adres: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi 65000 Kampüs / VAN

    Tel: 0 850 305 65 65

    E-mail : [email protected]

    İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bir makalemizde Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar, Şikayetler, Randevu, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim ve Adres bilgilerine yer verdik.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir