Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ulusal ve uluslararası platformda sağlık hizmeti sunmakta olan Mersin Şehir Hastanesi alanın en başarılı doktorları ile hizmet vermektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında, modern tıbbın ulaştığı en üst düzeyde sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta memnuniyeti oldukça fazladır.

Mersin Şehir Hastanesinde son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Alanında profesyonel uzmanlardan oluşan kadrosu ile uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sizler için Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Mersin Şehir Hastanesi iletişim ve Adres bilgilerini araştırdık.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji, sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Gastroenteroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

 • -Anormal dışkı rengi
 • -Anal sızıntı
 • -Aşırı şişkinlik veya gaz
 • -Kanlı dışkı (hematochezia)
 • -Kronik karın ağrısı veya kramp
 • -Kronik kabızlık veya ishal
 • -Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
 • -Açıklanamayan kilo kaybı
 • -Kronik bulantı veya kusma
 • -Yutma güçlüğü
 • -İştah kaybı
 • -Bağırsak kontrolünün kaybı
 • -Yetersiz beslenme
 • -Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
 • – Yutma zorluğu
 • -Rektal kanama
 • -Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler

Gastroenteroloji Hangi Testleri yapar?

Yukarıda belirttiğimiz problemlerden bir yada bir kaçı ile doktora başvuran hastalara tam teşhis konulabilmesi için bazı testler uygulanmaktadır. Uzman hekim tarafından uygun görülen kan sayımı, kan biyokimyası, ultrasonografi, röntgen, dışkı numunesinin incelenmesi gibi laboratuvar tetkiklerin yanı sıra, bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans (MR), gibi radyolojik görüntülemelerden ve endoskopi, kolonoskopi, ERCP (Endoskopik yolla safra yollarının görüntülenmesi )gibi tetkikler hastalığın tanı, teşhis ve tedavi aşamasında oldukça önemlidir.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanları

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorlar Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji İletişim Bilgileri & Adres

Adres
Korukent Mah. 96015 Sok. Mersin Entegre Sağlık Kampüsü33240 Toroslar/Mersin

Telefon
(0324) 225 10 00

E-Posta
[email protected]

Bir diğer makalemizde Mersin Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları, Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir? Kalp Ve Damar Cerrahisinin Kapsadığı Uzmanlık Alanları, Kalp ve Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar? Mersin Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayet, Mersin Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Randevu, Mersin Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği İletişim Bilgileri & Adres Bilgileri yer almaktadır.

Mersin Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ilgili makalemizin içerisinde yer alan konu başlıkları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir