DEVLET HASTANELERİ

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları, Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir? Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Kocaeli ilinde bulunan Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları ile Kocaeli ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Temeli 2015 yılında atılan hastane hizmet binası 2023 yılında tamamlanarak 15.04.2023 tarihinde cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açılmıştır. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izalatörü de bulunmaktadır. Altı bloktan oluşan hastane 335.648 metrekare kapalı kullanım alanına ve 1218 yatak kapasitesine sahiptir. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Göğüs Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum sistemi problemleriyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocuklarda görülen solunum yolu enfeksiyonları, astım, alerjik reaksiyonlar, bronşit, zatürre ve diğer solunum yolu problemleri gibi bir dizi hastalığın teşhis ve tedavisiyle ilgilenirler.

Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanları, çocuklarda solunum yolu problemlerinin teşhisinde, tedavisinde ve takibinde birçok yöntem kullanırlar. Bunlar arasında fizik muayene, röntgen, bronkoskopi, spirometri, allerji testleri ve diğer laboratuvar testleri bulunur.

Ayrıca, çocuklarda solunum yolu problemlerinin tedavisinde ilaçlar, solunum terapisi, oksijen tedavisi ve diğer tedavi yöntemleri de kullanılır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocukların solunum yolu sağlığına ilişkin koruyucu önlemler ve sağlıklı yaşam tarzı önerileri de sunarlar.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları
Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum yolu hastalıklarıyla ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

 1. Astım: Hava yollarının daralmasıyla ortaya çıkan kronik bir hastalıktır.

 2. Bronşit: Bronşların iltihaplanması sonucu oluşan bir hastalıktır.

 3. Zatürre: Akciğerlerdeki enfeksiyon nedeniyle oluşan bir hastalıktır.

 4. Solunum yolu enfeksiyonları: Soğuk algınlığı, grip ve diğer solunum yolu enfeksiyonları gibi çeşitli hastalıklar.

 5. Kistik fibrozis: Genetik bir hastalık olup, akciğerlerde mukus birikmesine ve solunum yollarında enfeksiyonlara neden olabilir.

 6. Alerjik reaksiyonlar: Çeşitli alerjenlere karşı oluşan alerjik reaksiyonlar, özellikle astım ve alerjik rinit gibi solunum yolu hastalıklarına neden olabilir.

 7. Solunum yolu tıkanıklıkları: Solunum yollarını tıkayan anormallikler, örneğin solunum yollarında darlık veya tıkanıklık olabilir.

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, bu ve diğer solunum yolu hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve takibiyle ilgilenir.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları polikliniğinde görevli doktor bulunmamaktadır. Poliklinik hizmet vermeye başladığında doktor kadrosu bilgilerini sitemizden paylaşacağız.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Kocaeli Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • SH1 – BATI TERMİNALİ – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH2 – YAHYA KAPTAN – BEKİRDEDERE – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH3 – UMUTTEPE – BAYINDIRLIK – YEŞİLOVA – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH4 – DÜNYA BANKASI – BAYINDIRLIK – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH5 – BATI TERMİNALİ – GÜLTEPE – TÜYSÜZLER – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH6 – BAĞÇEŞME – ERENLER – İZMİT KENT KONUTLARI – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH7 – OTOGAR – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH8 – KÖRFEZKENT – SOPALI – DERİNCE – ŞEHİR HASTANESİ
 • SH9 – KARAMÜRSEL – GÖLCÜK – BAŞ İSKELE – ŞEHİR HASTANESİ
 • 32 – BATI TERMİNALİ – TREN GARI – BAÇ – ŞEHİR HASTANESİ
 • 81 – BAYINDIRLIK – GÜNDOĞDU – ŞEHİR HASTANESİ – CUMHURİYET PARKI – TREN GARI
 • 105 – ÖĞRETMENLER HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – GÜNDOĞDU – UMUTTEPE
 • 145 – 60 EVLER – DERİNCE – HALK EVİ – ŞEHİR HASTANESİ – UMUTTEPE
 • 34 – ÖZBEK ÇEŞMESİ – ŞEHİR HASTANESİ – B. DERE – SANAYİ – YENİ EMNİYET MÜD.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Tavşantepe Mah. Akif Sok. No:63  İzmit / Kocaeli

Tel: 0 262 225 27 00

e-mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları, Çocuk Genetik Hastalıkları Nedir? Çocuk Genetik Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Randevu, Kocaeli Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kocaeli Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Kocaeli Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir