DEVLET HASTANELERİ

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Hakkında

Kırklareli ilinde bulunan Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile Kırklareli ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi geçmişi 1894 yılına kadar dayanmaktadır. Günümüze kadar birçok isim değişikliği ile hizmet veren hastane günümüzde kullanmış olduğu ismi Sağlık Bakanlığı ile Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü arasında imzalanan protokol ile 2020 yılının haziran ayında almıştır. Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 45.905 metrekare kapalı kullanım alanı ve 275 yatak kapasitesine sahip modern mimariye sahip binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Hastaneye bağlı olarak Semt Polikliniği, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi ve Nükleer Tıp Binası’nda da hastalara hizmet verilmektedir.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz biraz gastroenteroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji, sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

 • -Anormal dışkı rengi
 • -Anal sızıntı
 • -Aşırı şişkinlik veya gaz
 • -Kanlı dışkı (hematochezia)
 • -Kronik karın ağrısı veya kramp
 • -Kronik kabızlık veya ishal
 • -Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
 • -Açıklanamayan kilo kaybı
 • -Kronik bulantı veya kusma
 • -Yutma güçlüğü
 • -İştah kaybı
 • -Bağırsak kontrolünün kaybı
 • -Yetersiz beslenme
 • -Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
 • – Yutma zorluğu
 • -Rektal kanama
 • -Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Uzm. Dr. COŞKUN ÖZER DEMİRTAŞ Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘ne Nasıl Gidilir?

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidebilmek için şehir merkezinde faaliyet gösteren Kırklareli Belediyesi’ne ait 2, 3, 4 ve 5 hat numaralı halk otobüslerini kullanabilirsiniz.

Ayrıca hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Yayla Mah. Çamlık Caddesi No: 49 Merkez / Kırklareli
Tel: 0 288 214 10 43
E-Mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Cildiye Doktorları, Dermatoloji Cildiye Nedir? Dermatoloji Cildiye Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Cildiye Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Cildiye Doktorları Randevu, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yol Tarifi, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dermatoloji Cildiye Polikliniği İletişim ve Adres bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir