DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları, Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir? Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Göğüs Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum sistemi problemleriyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocuklarda görülen solunum yolu enfeksiyonları, astım, alerjik reaksiyonlar, bronşit, zatürre ve diğer solunum yolu problemleri gibi bir dizi hastalığın teşhis ve tedavisiyle ilgilenirler. Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanları, çocuklarda solunum yolu problemlerinin teşhisinde, tedavisinde ve takibinde birçok yöntem kullanırlar. Bunlar arasında fizik muayene, röntgen, bronkoskopi, spirometri, allerji testleri ve diğer laboratuvar testleri bulunur. Ayrıca, çocuklarda solunum yolu problemlerinin tedavisinde ilaçlar, solunum terapisi, oksijen tedavisi ve diğer tedavi yöntemleri de kullanılır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocukların solunum yolu sağlığına ilişkin koruyucu önlemler ve sağlıklı yaşam tarzı önerileri de sunarlar.

 
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum yolu hastalıklarıyla ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

 1. Astım: Hava yollarının daralmasıyla ortaya çıkan kronik bir hastalıktır.
 2. Bronşit: Bronşların iltihaplanması sonucu oluşan bir hastalıktır.
 3. Zatürre: Akciğerlerdeki enfeksiyon nedeniyle oluşan bir hastalıktır.
 4. Solunum yolu enfeksiyonları: Soğuk algınlığı, grip ve diğer solunum yolu enfeksiyonları gibi çeşitli hastalıklar.
 5. Kistik fibrozis: Genetik bir hastalık olup, akciğerlerde mukus birikmesine ve solunum yollarında enfeksiyonlara neden olabilir.
 6. Alerjik reaksiyonlar: Çeşitli alerjenlere karşı oluşan alerjik reaksiyonlar, özellikle astım ve alerjik rinit gibi solunum yolu hastalıklarına neden olabilir.
 7. Solunum yolu tıkanıklıkları: Solunum yollarını tıkayan anormallikler, örneğin solunum yollarında darlık veya tıkanıklık olabilir.

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, bu ve diğer solunum yolu hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve takibiyle ilgilenir.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. Pelin ASFUROĞLU Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Mail: [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları, Çocuk Genetik Hastalıkları Nedir? Çocuk Genetik Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir