DEVLET HASTANELERİ

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları, Çocuk Üroloji Nedir? Çocuk Üroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Hakkında

İzmir ilinde bulunan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları ile İzmir ili ve çevre illere hizmet vermektedir. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Ege bölgesinin en büyük ve Türkiye’nin 4. büyük hastanesi olma özelliğine sahiptir. 6 ayrı sağlık kompleksinden oluşan hastane 628.000 metrekare kapalı kullanım alanına ve 2060 yatak kapasitesine sahiptir. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izolatörü de bulunmaktadır. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Üroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Üroloji Nedir?

Çocuk ürolojisi, çocuklarda ortaya çıkan ürolojik sorunların tanı ve tedavisiyle ilgilenen tıbbi bir uzmanlık dalıdır. Üroloji, idrar yollarıyla ilgili sorunların tanı ve tedavisini yaparken, çocuk ürolojisi özellikle çocuklarda bu tür sorunları ele alır.

Çocuk ürolojisi uzmanları, çocuklarda doğuştan gelen veya sonradan ortaya çıkan ürolojik sorunları teşhis etme ve tedavi etme konusunda uzmanlaşmıştır. Bu sorunlar arasında idrar yolu enfeksiyonları, idrar kaçırma, idrar yollarında tıkanıklıklar, böbrek ve mesane anomalileri, sünnet işlemleri ve genital anomali gibi durumlar yer alır.

Çocuk ürolojisi uzmanları, çocukların büyüme ve gelişimlerini dikkate alarak, ürolojik sorunlara özel bir yaklaşım benimserler. Çocuklarda ürolojik sorunların tedavisinde cerrahi müdahaleler sıkça kullanılmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

Çocuk Üroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk ürolojisi, çocuklarda ortaya çıkan çeşitli ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisiyle ilgilenir. İşte çocuk ürolojisi uzmanlarının baktığı bazı yaygın ürolojik hastalıklar:

 1. Doğumsal böbrek anomalileri: Doğuştan gelen böbrek problemleri, böbrek anomalileri veya böbrek fonksiyon bozuklukları.

 2. İdrar yolu enfeksiyonları: İdrar yollarında enfeksiyonlara neden olan bakteriyel enfeksiyonlar.

 3. İdrar kaçırma (Enürezis): Çocuklarda gece veya gündüz idrar kaçırma sorunu.

 4. İdrar yolu tıkanıklıkları: İdrar yolunda daralmalar, taşlar veya diğer tıkanıklıklar nedeniyle idrar akışında sorunlar.

 5. Sünnet (Sirkümsizyon): Sünnet işlemi gerektiren durumlar veya sünnet sonrası komplikasyonlar.

 6. Fimozis: Penis derisinin daralması nedeniyle sünnet edilmeyen çocuklarda penis başının açılmaması.

 7. Hidronefroz: Böbreklerin genişlemesi ve böbrek fonksiyonlarının etkilenmesine neden olan bir durum.

 8. Böbrek taşları: Böbreklerde veya idrar yolunda oluşan taşlar.

 9. Kasık fıtığı: İnguinal bölgedeki kasıkta, bağırsak veya bağırsak zarının çıkması.

 10. Genital anomaliler: Doğuştan gelen genital organlarda yapısal anormallikler.

Bu rahatsızlıklar sadece birkaç örnek olup, çocuk ürolojisi uzmanları çocuklarda ortaya çıkan diğer ürolojik sorunlarla da ilgilenirler. Her bir hastalık veya durum, spesifik tanı ve tedavi gerektirebilir ve çocuk ürolojisi uzmanları, çocukların özel ihtiyaçlarına göre tedavi planlarını düzenlerler.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi henüz hasta kabulüne başlamamıştır. Hastane faaliyete geçtiğinde İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları listesini sitemizden takip edebilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, şehir merkezinde faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 533 (BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİ – BORNOVA METRO) hat ve numaralı otobüse binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Üroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: Laka 35040 Bornova/İzmir

  Tel:

  e-mail:

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları, Çocuk Nefroloji Nedir? Çocuk Nefroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Nefroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir