DEVLET HASTANELERİ

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları, Çocuk Kardiyoloji Nedir? Çocuk Kardiyoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları Hakkında

İzmir ilinde bulunan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları ile İzmir ili ve çevre illere hizmet vermektedir. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Ege bölgesinin en büyük ve Türkiye’nin 4. büyük hastanesi olma özelliğine sahiptir. 6 ayrı sağlık kompleksinden oluşan hastane 628.000 metrekare kapalı kullanım alanına ve 2060 yatak kapasitesine sahiptir. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izolatörü de bulunmaktadır. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Kardiyoloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Kardiyoloji Nedir?

Çocuk kardiyolojisi, kalp ve damar sistemleri ile ilgili hastalıkların tanı ve tedavisini yapmak için özel olarak eğitim almış çocuk kardiyologları tarafından yapılan bir tıbbi uzmanlık dalıdır.

Çocuk kardiyolojisi, doğumdan itibaren çocukluk dönemi ve genç yetişkinlik dönemi boyunca kalp ve damar hastalıklarını teşhis etmek, tedavi etmek ve izlemekle ilgilenir. Bu uzmanlık dalı, doğumsal kalp hastalıkları, kalp kapakçığı hastalıkları, aritmiler (kalp ritim bozuklukları), kardiyomiyopati (kalp kası hastalığı), hipertansiyon (yüksek tansiyon) ve diğer kalp ve damar hastalıkları gibi birçok farklı konuyu içerir.

Çocuk kardiyolojisi, hem invaziv hem de non-invaziv testler kullanarak çocukların kalp sağlığına ilişkin ayrıntılı değerlendirmeler yapabilir. Non-invaziv testler arasında elektrokardiyografi (EKG), ekokardiyografi, stres testleri ve Holter monitörü yer alırken, invaziv testler arasında kalp kateterizasyonu ve kardiyak cerrahi gibi işlemler sayılabilir.

Çocuk kardiyolojisi, çocukların kalp hastalıklarının erken teşhis edilmesine ve tedavisine yardımcı olarak kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları

Çocuk Kardiyoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk kardiyoloji bölümü, çocukların kalp ve damar hastalıklarının tanı, tedavi ve takibini yapar. Bu hastalıkların birçoğu doğumsal kalp hastalıkları olup, diğerleri de sonradan ortaya çıkan kalp ve damar hastalıklarıdır. Bazı hastalıkların belirtileri erken yaşlarda başlayabilir ve çocuk kardiyologlarınca erken teşhis edilip tedavi edilmesi gerekmektedir. Bazı önemli hastalıklar aşağıdaki gibidir:

 1. Doğumsal Kalp Hastalıkları: Bebeklerin doğumda kalp ve damar sisteminde oluşan yapısal bozukluklar.

 2. Kalp Kapakçık Hastalıkları: Kalp kapakçıklarının hasarlı veya daralmış olması sonucu ortaya çıkan hastalıklar.

 3. Kalp Ritim Bozuklukları: Kalbin düzenli atış ritminin bozulması sonucu ortaya çıkan hastalıklar.

 4. Kardiyomiyopati: Kalp kasının zayıflaması ya da kalınlaşması nedeniyle oluşan hastalıklar.

 5. Yüksek Tansiyon: Kan basıncının normalden yüksek olması sonucu ortaya çıkan hastalık.

 6. Kolesterol Yüksekliği: Kandaki kolesterol düzeyinin yüksek olması sonucu ortaya çıkan hastalık.

 7. Romatizmal Kalp Hastalığı: Streptokok enfeksiyonu sonrası kalp kapakçıklarının hasarlı olması sonucu ortaya çıkan hastalık.

 8. Pulmoner Hipertansiyon: Akciğerlerdeki damarlarda yüksek tansiyonun oluşması sonucu ortaya çıkan hastalık.

Çocuk kardiyologlar bu hastalıkların tanı, tedavi ve takiplerinde çeşitli testler ve tedavi yöntemleri kullanırlar. Erken tanı ve tedavi, çocukların kalp sağlığına yönelik risklerin azaltılmasına yardımcı olur.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları

Uzm. Dr. KAAN YILDIZ İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Uzmanı

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, şehir merkezinde faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 533 (BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİ – BORNOVA METRO) hat ve numaralı otobüse binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kardiyoloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: Laka 35040 Bornova/İzmir

  Tel:

  e-mail:

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir? Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir