DEVLET HASTANELERİ

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları, Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir? Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Hakkında

İzmir ilinde bulunan İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları ile İzmir ili ve çevre illere hizmet vermektedir. İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi, Ege bölgesinin en büyük ve Türkiye’nin 4. büyük hastanesi olma özelliğine sahiptir. 6 ayrı sağlık kompleksinden oluşan hastane 628.000 metrekare kapalı kullanım alanına ve 2060 yatak kapasitesine sahiptir. Son derece modern yapıya sahip hastanede deprem izolatörü de bulunmaktadır. Helikopter pisti bulanan hastanede açık ve kapalı otopark da mevcuttur. Bölgenin önemli sağlık merkezlerinden biri olan hastane modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir?

Çocuk kalp ve damar cerrahisi, çocuklarda kalp ve damar sistemleriyle ilgili doğumsal anomalilerin tanı ve tedavisiyle ilgilenen bir cerrahi dalıdır. Bu anomaliler, kalp, damarlar ve büyük kan damarlarının şekil, büyüklük, konum veya yapısal bozukluklarını içerebilir. Bu tür cerrahi işlemler, doğumdan önce veya doğumdan hemen sonra teşhis edilebilir. Bazı durumlarda, çocuklar yetişkinliğe kadar operasyon geçirmeyebilirler. Ancak, bazı vakalarda, doğru zamanda müdahale edilmezse yaşamı tehdit edici sonuçlara yol açabilirler. Çocuk kalp ve damar cerrahisi, kalp kusurlarının tamir edilmesi, kalp kapakçıklarının değiştirilmesi veya onarılması, kan damarlarının düzeltilmesi, anomali düzeltme ameliyatları, damar cerrahisi işlemleri gibi çeşitli prosedürleri içerir. Bu tür işlemler, cerrahın tecrübesine, çocuğun yaşına, sağlık durumuna ve doğumsal anomalinin türüne bağlı olarak değişebilir.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları
İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

 1. Atrial septal defekt (ASD) veya ventriküler septal defekt (VSD) gibi kalp duvarında delikler
 2. Transpozisyon gibi doğru yerleşim bozuklukları, arteriyal sapları ters yerleştirme veya büyük damarların ters yerleştirilmesi
 3. Tetraloji gibi kan dolaşımı sorunları olan Fallot
 4. Pulmoner arter stenozu veya aort stenozu gibi darlıklar veya tıkanıklıklar
 5. Patent ductus arteriosus (PDA) gibi kalp ve akciğerler arasındaki kan dolaşımı yollarının açık kalması
 6. Koarktasyon gibi damar daralması veya tıkanıklıkları
 7. Anomalous pulmonary venous return gibi akciğerlerin kalbe bağlanma şeklindeki bozukluklar
 8. Marfan sendromu gibi genetik hastalıkların neden olduğu kalp ve damar anomalileri

Bu hastalıkların bazıları, bebek doğmadan önce ultrasonografi veya diğer testlerle teşhis edilebilir. Diğerleri ise doğumdan sonra belirtiler ortaya çıktığında tanı konulabilir. Bu hastalıkların tedavisi, çocuğun yaşına, sağlık durumuna ve doğumsal anomalilerin türüne bağlı olarak değişebilir. Ancak, çocuk kalp ve damar cerrahisi bölümü, çocukların yaşamlarını kurtarmak veya yaşam kalitelerini artırmak için birçok farklı cerrahi prosedürü gerçekleştirebilir.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Doç. Dr. MUHAMMET AKYÜZ İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, şehir merkezinde faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait 533 (BAYRAKLI ŞEHİR HASTANESİ – BORNOVA METRO) hat ve numaralı otobüse binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: Laka 35040 Bornova/İzmir

  Tel:

  e-mail:

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Nedir? Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Randevu, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Yol Tarifi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir