DEVLET HASTANELERİ

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları, Kadın Hastalıkları ve Doğum Nedir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Randevu, İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yol Tarifi, İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Hakkında

İstanbul ilinin Esenler ilçesinde bulunan Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları ile İstanbul ili ve çevre illere hizmet vermektedir. İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi 2014 yılında 120 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamıştır. 3 blok halinde toplam 18.000 metrekare kapalı kullanım alanına sahip hastane, modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca kadın hastalıkları ve doğum bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hakkında

Kadın hastalıkları ve doğum bölümü, üreme organında ortaya çıkan sağlık sorunlarının tedavisi ile ilgilenmektedir. Kadın doğum ve hastalıkları bölümünde 6 yıl tıp lisans eğitiminin ardından uzmanlık eğitimi almış Jinekolog unvanı verilen hekimler görev almaktadır.

Kadın hastalıklarında erken teşhis oldukça önemlidir. Belirtilerini önceden gösteren bazı rahatsızlıklar göz ardı edilirken hastalığın ilerlemesine sebebiyet verilmektedir. Çoğu kadının yaşadığı, adet düzensizliği, sancılı adet dönemi ve karında şişlik bazen kanser habercisi olabiliyor. Bu yüzden kadınlar vücutlarındaki yaşadıkları tüm değişimleri takip etmeli ve bazı durumlarda ise mutlaka doktora başvurmalıdır.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları
İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Hastanenin Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde incelenen, teşhis ve tedavi süreci takip edilen hastalıklar şunlardır;

Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)

Kadın hastalıklarının tamamını kapsayan tıp bilim dalına jinekoloji denilmektedir. Kadın hastalıkları, jinekolojik onkoloji, kısırlık, tüp bebek, aile planlaması, cinsel hastalıklar ve cinsel problemler Jinekolojinin alt branşlarını oluşturmaktadır. Kadın hastalıkları ve doğum bölümünün alt dalları:

 • jinekoloji
 • Perinatoloji,
 • Ürojinekoloji,
 • İnfertilite
 • jinekolojik onkoloji

Jinekoloji alt branşlarına göre pek çok hastalıkla ilgilenmektedir. Bu hastalıklar şunlardır:

 • Doğum Öncesi ve Sonrası Kontrolleri
 • Dış gebelik
 • Düşük ve Tekrar Durumu
 • Kürtaj
 • Vajinal doğum ve sezaryen
 • Rahim hastalıkları
 • Vajinal akıntılar
 • Yumurtalık hastalıkları
 • Aşılama, tüp bebek
 • Sancılı Adet Dönemi ve Düzensizliği
 • Genital Bölgede Oluşan Siğiller
 • Yumurtalıkta Oluşan Fibrokistler
 • Vajina sarkmaları ve idrar kaçırma
 • Genital estetik ameliyatları

Gebelik ve Doğum

Gebelik öncesi, süreci ve devamı boyunca detaylı muayene ve takibinin yapıldığı bölümdür. Gerekli bilgilendirmeler anne adayına titizlikle anlatılır. Genetik rahatsızlıklara karşı tarama, kromozom analizi bu bölüm içerisinde incelenmektedir. Hastalara uygulanan tedavi yöntemleri şunlardır:

 • Gebelik öncesi muayene
 • Laboratuvar tetkiklerinin incelenmesi
 • Ultrason ile 5. haftadan itibaren gebeliğin tespiti
 • Gelişim sürecinin yakından takibi
 • Doğumsal problemler veya genetik sakatlıkların erken teşhisi için ultrasonografik tarama
 • İkili ve üçlü-dörtlü tarama testlerinin yapılması
 • Gebelikte beslenme hakkında bilgi verilmesi
 • Fetal monitör cihazı( NST) ile bebeğin kalp atışlarının izlenmesi
 • Doğumun kolay ve rahat geçmesi için güvenli ortam oluşturulması

Ürojinekoloji

Kadınlarda özellikle menopoz sonrası sıklıkla görülen idrar kaçırma, aşırı aktif mesane, pelvik organ sarkmaları,  genital bölge şekil bozuklukları ve fonksiyon kaybı gibi rahatsızlıkların tedavisi ile ilgilenen Ürojinekoloji Bölümü, üroloji bölümün alt dalı olarak hizmet vermektedir. Hastaya uygulanan tedavi yöntemleri şunlardır:

 • İlaç tedavisi,
 • Kegel egzersizi,
 • Botoks,
 • İdrar torbası eğitimi (davranış tedavisi)
 • Vajinal konlarla egzersiz yöntemi
 • Ameliyat

Menopoz

Menopoz döneminde yumurtalıklar küçülür. Buna bağlı olarak adet döngüsü kalıcı olarak kesilir ve üreme durur. Dünya genelinde menopoz yaşı ortalama 50 ila 55 yaşlarında iken Türkiye’de bu yaş ortalaması 45 – 50 yaşlarına kadar düşmektedir. Kadının bulunduğu bölgenin iklim şartları, sosyal yaşantısı ve etnik kökeni menopoza girme yaşını etkilemektedir.

Menopoz döneminde uygulanacak en etkili yöntemlerden biri hormon tedavisidir. Hastanın rahat ve sağlıklı bir menopoz dönemi geçirebilmesi için östrojen ve progesteron hormonu içeren ilaçlar bir arada verilir.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

Op. Dr. GHİULTEN GONCA İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. RENGİNAR AKBULAK İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. MURAT TALİP KALEMLİ İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. NECİP MUSTAFAOĞLU İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. AYŞE ÖZDEN KIRAL İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. NURETTİN İDİŞ İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. BARIŞ ERGUVAN İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. MERVE ŞİŞECİOĞLU İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. DİDEM ESİN İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. MURAT TANDOĞAN İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. SELMA ÖMÜR İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Op. Dr. ECE BAHÇECİ HOŞGÖREN İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslere binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • HT6 – BATIŞEHİR – KOCATEPE METRO
 • 33 – GİYİMKENT / TURGUTREİS – EMİNÖNÜ
 • 33ES – GİYİMKENT – EMİNÖNÜ
 • 33M – GİYİMKENT – MECİDİYEKÖY
 • 36CY – CEBECİ – YENİBOSNA METRO
 • 98G – GİYİMKENT / TURGUTREİS – BAKIRKÖY

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yol Tarifi

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

İstanbul Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Taşocağı Cd. No:19 34230 Esenler/İstanbul

Tel: 0 212 440 39 00

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Bayrampaşa Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları, Bayrampaşa Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Bayrampaşa Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorları Randevu, Bayrampaşa Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Bayrampaşa Devlet Hastanesi Yol Tarifi, Bayrampaşa Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği İletişim ve Adres bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir