DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Nedir? Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Nedir? 

İmmünoloji, vücudun bağışıklık sistemi ve bu sistemin hastalıklara karşı verdiği tepkileri inceleyen bir bilim dalıdır. Alerji hastalıkları, bağışıklık sistemi tarafından yanlışlıkla birçok insan için zararsız olan maddelere karşı verilen aşırı tepkilerden kaynaklanan rahatsızlıklardır.

Çocuklar, doğumdan itibaren bağışıklık sistemlerini geliştirmeye başlarlar ve yaşlarına göre değişen birçok hastalığa karşı direnç kazanırlar. Ancak, bazı çocuklar alerjik reaksiyonlara ve diğer immünolojik hastalıklara daha yatkın olabilirler.

Çocuklarda sık görülen alerji hastalıkları arasında gıda alerjileri, alerjik rinit, astım ve atopik dermatit yer almaktadır. Bu hastalıkların tedavisi, semptomları kontrol altına almak ve yaşam kalitesini artırmak için birçok farklı yöntem kullanılarak yapılır.

Çocuk immünolojisi ve alerji hastalıkları konusunda uzmanlaşmış doktorlar, çocukların bağışıklık sistemlerini anlamak ve immünolojik hastalıkların teşhis ve tedavisi için uygun yöntemleri belirlemek için çalışırlar. Tedavi seçenekleri arasında immünoterapi, ilaç tedavisi, solunum terapisi ve diyet değişiklikleri yer alabilir.

Çocukların bağışıklık sistemlerini korumak için önleyici önlemler arasında aşılama, sağlıklı beslenme ve hijyenik uygulamalar yer alır. Ayrıca, çocukların bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve alerji riskini azaltmak için düzenli egzersiz yapmaları ve stresi azaltmaları da önerilir.

 
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. ELİF ARIK Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. VEYSEL KARAKULAK Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Uzmanı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Mail: [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları, Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir? Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir