DEVLET HASTANELERİ

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları, Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Nedir? Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Hakkında

Gaziantep ilinde bulunan Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları ile Gaziantep ili ve çevre illere hizmet vermektedir. 7 bloktan oluşan Gaziantep Şehir Hastanesi 1875 yatak kapasitesine sahiptir. 2023  yılının haziran ayında açılışı gerçekleştirilen hastanede 335 poliklinik, 259 yoğun bakım yatağı, 30 diyaliz yatağı, 64 ameliyathane ve 4.650 araçlık açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Gaziantep Şehir Hastanesi modern hizmet binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Nedir?

Çocuk enfeksiyon hastalıkları, çocukluk çağında sıklıkla görülen bulaşıcı hastalıklardır. Bu hastalıklar, genellikle mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyonlar sonucu ortaya çıkarlar. Çocuklarda enfeksiyon hastalıklarının nedeni, çoğunlukla vücutlarının henüz bağışıklık sistemi gelişmemiş olmasıdır. Ayrıca çocukların daha fazla bir arada bulunmaları, temas etmeleri, paylaşımda bulunmaları ve hijyen kurallarına uymamaları da enfeksiyon hastalıklarının yayılmasına neden olabilir.

Çocuk enfeksiyon hastalıklarının belirtileri, ateş, öksürük, burun akıntısı, boğaz ağrısı, ishal, kusma, deride döküntü, idrarda yanma gibi belirtilerdir. Tedavi genellikle semptomatik olarak yapılır ve dinlenme, sıvı alımı ve belirtileri hafifletici ilaçlar verilir. Ancak bazı enfeksiyon hastalıklarında antibiyotik kullanımı gerekebilir.

Enfeksiyon hastalıklarından korunmak için hijyen kurallarına uyulması, ellerin sık sık yıkanması, çocukların aşılanması, yeterli ve dengeli beslenmelerine dikkat edilmesi önerilir.

 
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları
Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları kliniğinde alanında uzman hekimler tarafından çocuklarda görülen viral enfeksiyon, alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları, İdrar yolu enfeksiyonları, kemik ve yumuşak doku enfeksiyonları, menenjit ve ensefalit, döküntülü hastalıklar, tüberküloz, uzun süren ateş ve sık enfeksiyon geçiren çocukların tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. SİBEL LAÇİNEL GÜRLEVİK Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları  hakkındaki deneyim, öneri ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Gaziantep Şehir Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • B02 – MAVİKENT – İSTASYON
 • B38 – ŞEHİR HASTANESİ – İSTASYON
 • S05 – İBNİ SİNA – SÜMERBANK
 • S07 – BAŞPINAR – YEŞİLKENT – MAVİKENT
 • K13 – YEDİTEPE – KILCAN
 • K34 – YEDİTEPE – YOĞUNTAŞ
 • S12 – KARATAŞ
 • M01 – MAVİKENT – KAYAÖNÜ – OTOGAR
 • M03 – GAZİKENT – MAVİKENT

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi

  Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

  Adres: İbni Sina Mah. Şahinbey / Gaziantep

  Tel: 0 342 310 00 55

  E-Mail: [email protected]

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları, Çocuk Gastroenteroloji Nedir? Çocuk Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Gaziantep Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Gaziantep Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir