DEVLET HASTANELERİ

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Göğüs Hastalıkları Nedir? Göğüs Hastalıkları Bilim Dalı Hangi Hastalıklara Bakar? Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Yol Tarifi, Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres Bilgilerini sizler için araştırarak bu makaleyi hazırladık.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Eskişehir ilinde bulunan Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ile Eskişehir ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi 1963 yılında SSK Eskişehir Bölge Hastanesi adı altında 330 yatak kapasitesiyle açılmış olup o günden günümüze kadar Eskişehir halkına hizmet vermektedir. Hastane şu anki kullanmış olduğu 825 yatak kapasitesine sahip 100.000 metrekare kapalı kullanım alanına sahip hizmet binasına ise 2018 yılının aralık ayında taşınmıştır. Hastane modern ve şık binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Hastaneye bağlı olarak 2 Eylül Hizmet Binası‘nda da hastalara hizmet verilmektedir.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz göğüs hastalıkları bilim dalı hakkında kısaca bilgi verelim.

Göğüs Hastalıkları Nedir?

Göğüs Hastalıkları, Akciğer ve solunum sisteminde oluşan her tür rahatsızlığın teşhis ve tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Astım, kronik öksürük, alerjik hastalıklar, bronşit, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH), zatürre, tüberküloz, akciğer embolisi, akciğer kanseri, uyku sırasında oluşan solunum bozuklukları ( Uyku Apnesi), sigara bağımlılığına bağlı olarak gelişen hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi ile ilgilenen göğüs hastalıkları bölümünde gerekli görüldüğü takdirde diğer bölümlerle birlikte hareket edilmektedir.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır?

Hastanın rahatsızlığı detaylı bir şekilde dinlenir ve fiziki muayenesi yapılır. Uzman Hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda bazı laboratuvar testleri ve tetkikler istenir. Akciğer volüm testleri, ağız içi basınç ölçümleri, difüzyon testi, reversibilite testi, yavaş vital kapasite testi ve zorlu vital kapasite testlerinden yararlanılır. Uyku bozukluğu rahatsızlıkları yaşayan hastalar için uyku laboratuvarı ve bronkoskopi ünitelerinde testler yapılır. Alerjik nedenlere bağlı cilt testlerinde ise diğer bölüm hekimleri ile birlikte hareket edilmektedir. Yapılan testler sonrası hekim tarafından tanı konularak hastanın ayaktan takibi ya da yatarak tedavisi yapılır.

Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Akciğer embolisi
 • Akciğer kanseri
 • KOAH
 • Alerjik akciğer hastalıkları
 • Kronik öksürük
 • Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
 • Halk arasında akciğer zarında sıvı birikmesi olarak bilinen plörezi
 • Pnomotoraks ya da diğer bir deyişle akciğerin sönmesi
 • Pnömoni olarak tanımlanan zatürre
 • Sebebi henüz bilinmeyen, akciğer tutulumuna neden olan ve tedavi edilebilen bir tür hastalık olan; sarkoidoz
 • Sigara bağımlılığı, bırakma yöntemleri ve sigaraya bağlı olarak gelişen hastalıklar

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. BÜNYAMİN BURUNSUZOĞLU Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. ÇİĞDEM UYSAL Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. GÜLSÜM DUÇ EROL Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. PELİN ATAN Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. SUNA AKBULUT Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. ŞAFAK YILDIZ Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Uzm. Dr. BİLİM KEHYA Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler. Ayrıca 23 – Batıkent – SSK ve 19 – Çarşı – SSK hat numaralı minübüslere binerek de hastaneye ulaşım sağlayabilirsiniz.

 • 5 (Siyah) – SSK – Zincirli Kuyu Mah.
 • 17 (Kırmızı) – Sazova Mah – Baksan – SSK Hastanesi
 • 35 (Siyah) – Şirintepe Mah – (Hayırtepe) – SSK
 • 37 (Siyah) – Çankaya – Tıp – Odunpazarı – SSK Hastanesi – Metal İş Blokları
 • 38 (Siyah) – Boyacıoğlu Köyü – SSK Hastanesi
 • 51 (Siyah) – SSK Şirintepe Mahallesi – Otogar
 • 74 (Nolu Hat) – SSK – Toki (Aşağısöğütönü)
 • 77 (Siyah) – Karacaşehir – SSK
 • 78 (Siyah) – TOKİ (Aşağısöğütönü) – SSK

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren tramvay ve ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Eskişehir Yunus Emre Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Uluönder Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:1 26190 Tepebaşı / Eskişehir
Tel: 0 222 211 95 95
E-Mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Eskişehir Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Eskişehir Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Eskişehir Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Eskişehir Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Eskişehir Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Eskişehir Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir