DOKTORLAR

Dr. Ümit Aktaş | Fitoterapi Uzmanı

Dr. Ümit Aktaş Kimdir? Biyografisi, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş Uzmanlık Alanları, Eğitim Bilgileri, Nerede Çalışıyor? Yorumlar ve Şikayetler, Randevu, Adres ve İletişim Bilgilerine yazımızın içeriğinde ulaşabilirsiniz.

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş Kimdir?

Dr. Ümit Aktaş - Fitoterapi Uzmanı

Doktor Adı: Dr. Ümit Aktaş

Çalıştığı Hastane: Özel Muayenehane

Branşı: Fitoterapi Uzmanı

Görev Yaptığı Şehir: İstanbul

Dr. Ümit Aktaş Biyografisi

 • 21 Kasım 1970 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi.
 • Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yüksek öğrenimini tamamladı.
 •  İlk görev yeri olan Mardin’de bir sağlık ocağında çalışmaya başladı.
 • Zamanla öğrendiği bilgilerin ve yöntemlerin hastaların tedavilerinde yeterli olmadığını fark ederek yeni arayışlar içerisine girdi. Alternatif Tıp uygulamalarının hastalar üzerinde olumlu sonuçlara yol açtığını fark ederek Akupunktur ve Ozon Terapi yöntemleri üzerine yoğunlaştı.
 • Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Akupunktur ve Ozon Terapi Uzmanlık Eğitimi aldı.
 •  İlerleyen yıllarda Akupunktur Tedavisinin Fitoterapi yöntemi ile birleştiğinde en iyi sonucu verdiğini gözlemleyerek Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Fitoterapi Yüksek Lisans Eğitimi aldı.
 • Türkiye’de Fitoterapi Uzmanı olarak eğitim alan ilk Tıp doktorlarındandır.
 •  Türk Kalp Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesidir.
 •  Dr. Ümit Aktaş İstanbul’da bulunan özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.
 • Bahçeşehir Üniversitesi Fitoterapi Eğitim Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir.

Dr. Aktaş aldığı eğitimler ve tecrübesi ışığında insanlara faydalı olabilecek pek çok kitap yayınlamıştır. Bitkisel Kürlerle İlaçsız Tedavi, İlaçsız Yaşam, Koronadan Korunmak Mümkün, Yaşam Sevinci, Diyabet ve  Zayıflama Kürleri, Mutluluk Kürleri ve  Mutluluk Kürleri 2 hastalıklara şifa olabilecek önemli bilgiler içeren kitaplarındandır. 

Dr. Ümit Aktaş - Fitoterapi Uzmanı
Dr. Aktaş’ın kitapları

Eğitim Bilgileri

Yüksek Lisans (Fitoterapi): Yeditepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Fitoterapi Yüksek Lisans Programı, 2011.
Lisans: Osmangazi Üniversitesi, Tıp Fakültesi, 1995

Dr. Aktaş’ın Uzmanlık Alanları

 • Fitoterapi
 • Akupunktur
 • Ozon Tedavi

Dr. Ümit Aktaş Yorumlar ve Şikayetler

Akupunktur, Ozon Tedavi ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş hakkında forum siteleri, doktor sayfaları ve şikayet sitelerinde yapılan yorumları incelediğimizde pek fazla yoruma denk gelmedik fakat tv programların da sıklıkla karşımıza çıkan doktorun, aldığı eğitimler, uzmanlık alanları ve basında yer alan makaleleri neticesinde insanlar üzerinde güven duygusu oluşmuştur. Çıkarmış olduğu kitaplarda hastalıklarda beslenmenin önemi ve bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsetmesi de hastaların bir hayli dikkatini çekmektedir. Pek fazla bilinmeyen Fitoterapi Tedavisini nadir uygulayan doktorlardandır.

Siz değerli ziyaretçilerimiz Fitoterapi Uzmanı Dr. Aktaş hakkındaki yorum ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Dr. Ümit Aktaş - Fitoterapi Uzmanı
Fitoterapi Yöntemi

Dr. Ümit Aktaş Randevu Al

Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş randevu almak için iletişim bilgilerinde yer alan telefon numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Dr. Ümit Aktaş İletişim Bilgileri ve Adres

Adres: Abdi İpekçi Cad. Reasürans Han 2 No:61 Kat:7 Nişantaşı / İSTANBUL

Telefon: +90 (212) 230 63 33

Faks: 0212 225 46 27

Bir diğer makalemizde  Homeopati Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır? Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler, Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır? Homeopati Tedavisinin Yan Etkileri ve Zararları Nelerdir? Kimlere Uygulanmaz? Uygulama Süresi Ne Kadardır? Homeopati Tedavisi Fiyatları 2022, Devlet Hastanelerinde Homeopati Tedavisi Yapılır mı? sorularının yanıtları yer almaktadır. 

One thought on “Dr. Ümit Aktaş | Fitoterapi Uzmanı

 • Hemen hemen hergece kalbim beni derin uykudan uyandırıp hızlı hızlı çarpıyor bu böyle yaklaşık olarak 10 sene devam etti ve ediyor en son fark ettim ki şeker olabilir diye kan tahlili yaptım

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir