ESTETİK

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği | Nasıl Yapılır? Burun Estetiği Fiyatları 2023

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği, ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Pek çok kişinin hem görünüm hem de sağlık açısından başvurduğu bu yöntem sayesinde hasta memnuniyeti oldukça fazladır. Estetik kaygılar güdülerek yaptırılan burun ameliyatlarında hasta mükemmel bir görünüme sahip olmaktadır. Sağlık sorunları için tercih edilen burun ameliyatlarında ise problem ortadan kaldırılarak hastanın rahat nefes alması ve sosyal yaşamına hızlı bir şekilde adapte olması sağlanır. Burun ucu kaldırma, genişliği daraltma, burun dolgusu, burun kemerinden kurtulma, eğrilikleri düzeltme gibi işlemler Burun Estetik Ameliyatı içerisinde ele konulardan bazılarıdır.

Plastik cerrahi ve estetik cerrahi ile ilgili sizin için hazırlamış olduğumuz makalelere göz atmak için TIKLAYIN.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı ile burun daha estetik ve güzel bir görünüme kavuşturulmaktadır. Günümüzde Rinoplasti Ameliyatında bir çok farklı yöntem uygulanmaktadır. En çok merak edilen Burun Ameliyatında hangi teknikler kullanılır? sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Burun Estetiği Ameliyatında öncelikle burundaki estetik problem detaylı bir şekilde ele alınır. Burnun kemik ve kıkırdak dokusu, cilt yapısı incelenir. Yapılan bazı tetkiklerden sonra cerrah tarafından hastanın yüz yapısına en uygun burun şekli belirlenir. Hastanın da burun operasyonundan beklentisi göz önünde bulundurularak ameliyata karar verilir.

Burun Ameliyatı sırasında 2 farklı yöntem kullanılmaktadır. Açık Burun Estetiği (Rinoplasti) ve Kapalı Burun Estetiği en çok tercih edilen yöntemlerdir.

  • Redüksiyon rinoplasti
  • Tiprinoplasti
  • Let down rinoplasti
  • Koruyucu rinoplasti – Preservation Rhinoplasty
  • Push down rinoplasti
  • Ultrasonik, piezo ya da diamond rinoplasti tercih edilen diğer yöntemler arasında bulunmaktadır.
Burun Estetiği
Burun Estetiği

Açık Burun Estetiği Ameliyatı

Açık Burun Estetiği Ameliyatı, burun ucundaki şekil bozuklukları ve kemik eğriliklerinde en çok tercih edilen yöntemdir. Açık Burun Ameliyatı için tercih edilen Açık Rinoplasti yönteminde burunda bulunan dokular tamamen görünmekte ve alana kolaylıkla müdahale edilebilmektedir. Burun ucuna yapılan müdahale ile kıkırdakta bulunan eksik ve çökmüş alanlar haricinde diğer problemler giderilebilmektedir.

Açık Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Açık Rinoplasti uygulamasında ilk önce burun deliğinin orta kısmına yatay bir şekilde kesi atılır. Burun derisi bu sayede kaldırılarak burun ucu, kıkırdak ve kemikler net bir şekilde ortaya çıkar. Böylelikle Açık Burun Estetiği Ameliyatı yapan cerrah burun üzerinde istediği müdahaleyi kolaylıkla yapabilmektedir. Buruna hastanın ve cerrahın istekleri doğrultusunda şekil verilerek burun uç kısmında açılan kesi medikal ipler kullanılarak dikilir. Bu yöntemle dikişli bölge yaklaşık 1,5-2 ay içinde iyileşir ve iz kalmaz.

Açık Burun Ameliyatı sonrasında burun ucu düşmesi gibi durumlar diğer yöntemlere oranla daha az görülmektedir. Açık Rinoplasti de cerrah istediği bölgeye kolaylıkla müdahale edebilmektedir. Açık Burun Ameliyatı yöntemi ile hastalar istedikleri burun yapısına daha kolay ve rahat bir şekilde kavuşabilmektedir.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı genellikle burnun küçültülmesi, burun kemik eğriliği, burun sırtında yer alan kemik ve kıkırdak çıkıntısı ve burun ucunda herhangi bir problemi olmayan hastalar için tercih edilmektedir. Çoğunlukla genel anestezi yöntemi uygulanarak yapılan Kapalı Burun Ameliyatında kesi burun içine atılmaktadır. Böylelikle burun içi köküne kadar görülebilmektedir. Operasyon yaklaşık 2-3 saat kadar sürebilmektedir. Kapalı Burun Ameliyatı, Açık Burun Ameliyatına göre daha izsiz bir yöntemdir. Kesi burun içerisine atıldığından iz kalma durumu oluşmamaktadır. Operasyon sonrası şişlik oluşması daha azdır. İyileşme süreci daha kolay ve rahat geçmektedir.

Burun Estetiğini Kim Yapar?

Estetik açıdan bir burun operasyonu gerçekleştirilecekse öncelikle Plastik ve Estetik Cerrahi doktorlarına muayene olunmalıdır. Sağlık problemlerinden dolayı Burun Ameliyatı geçirecekseniz Kulak Burun Boğaz doktoruna görünmelisiniz. Gerekli görüldüğü durumlarda Burun Ameliyatlarına Plastik ve Estetik Cerrahi ile Kulak Burun Boğaz doktoru aynı ayna girebilmektedirler.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Yapılır mı?

Devlet Hastanelerinde Burun Ameliyatları ve Estetikleri gerçekleştirilmektedir. Operasyonu yaptırmak istediğiniz devlet hastanelerinde ilgili bölüm Plastik ve Estetik Cerrahi Polikliniklerinin olup olmadığına bakmanız gerekir. Şayet bu bölüm varsa uzman Plastik ve Estetik Cerrahi tarafından ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2023

Devlet hastanelerinde burun estetiği 2023 fiyatları hastaların en çok merak ettikleri sorulardan biridir. Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları, hastanın burnuna uygulanacak işlem, operasyon sırasında kullanılacak malzeme ve en önemlisi uygulanacak Ameliyat Yöntemi dikkate alınarak belirlenir. Her hastada bu yöntemler farklılık göstermektedir. Operasyonu geçireceğiniz şehir, hastane ve operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin uzmanlık alanına bağlı olarak değişmektedir. Burun Ameliyatı Devlet Hastanelerinde yaklaşık olarak 3.000 TL- 10.000 TL arasında olabilmektedir. Bu fiyat daha öncede belirttiğimiz gibi farklılık gösterebilmektedir. Estetik operasyon geçireceğiniz devlet hastanesinin Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanına muayene olarak Burun Estetiği Fiyatları hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.

SGK Burun Estetiğini Karşılar mı?

Devlet hastanelerinde gerçekleştirilen Burun Ameliyatlarının SGK tarafından karşılanabilmesi için bazı şatlar gerekmektedir. Estetik kaygı güdülerek yapılan Burun operasyonlarının tamamını hasta karşılamaktadır. Fakat burun ameliyatı estetik görünümden çok sağlık problemleri için yaptırılıyorsa masraflar SGK tarafından karşılanmaktadır.

Bir diğer makalemizde Botoks Nedir? Nasıl Uygulanır? Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı? Botoks Yapan Devlet Hastaneleri, Özel ve Devlet Hastanelerinde Botoks Fiyatları hakkında bilgi verilmektedir. Linki tıklayarak tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir