DEVLET HASTANELERİ

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Hakkında

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları ile en iyi hizmet vermeye çalışan Adana Şehir Hastanesi’nde hasta memnuniyeti ön plandadır. Modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazların kullanıldığı uygulamalarda hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri sırasında yapılan uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir. Adana Şehir Hastanesi, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır.

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir?

Çocuk kalp ve damar cerrahisi, çocuklarda kalp ve damar sistemleriyle ilgili doğumsal anomalilerin tanı ve tedavisiyle ilgilenen bir cerrahi dalıdır. Bu anomaliler, kalp, damarlar ve büyük kan damarlarının şekil, büyüklük, konum veya yapısal bozukluklarını içerebilir. Bu tür cerrahi işlemler, doğumdan önce veya doğumdan hemen sonra teşhis edilebilir. Bazı durumlarda, çocuklar yetişkinliğe kadar operasyon geçirmeyebilirler. Ancak, bazı vakalarda, doğru zamanda müdahale edilmezse yaşamı tehdit edici sonuçlara yol açabilirler. Çocuk kalp ve damar cerrahisi, kalp kusurlarının tamir edilmesi, kalp kapakçıklarının değiştirilmesi veya onarılması, kan damarlarının düzeltilmesi, anomali düzeltme ameliyatları, damar cerrahisi işlemleri gibi çeşitli prosedürleri içerir. Bu tür işlemler, cerrahın tecrübesine, çocuğun yaşına, sağlık durumuna ve doğumsal anomalinin türüne bağlı olarak değişebilir.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları
Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

  1. Atrial septal defekt (ASD) veya ventriküler septal defekt (VSD) gibi kalp duvarında delikler
  2. Transpozisyon gibi doğru yerleşim bozuklukları, arteriyal sapları ters yerleştirme veya büyük damarların ters yerleştirilmesi
  3. Tetraloji gibi kan dolaşımı sorunları olan Fallot
  4. Pulmoner arter stenozu veya aort stenozu gibi darlıklar veya tıkanıklıklar
  5. Patent ductus arteriosus (PDA) gibi kalp ve akciğerler arasındaki kan dolaşımı yollarının açık kalması
  6. Koarktasyon gibi damar daralması veya tıkanıklıkları
  7. Anomalous pulmonary venous return gibi akciğerlerin kalbe bağlanma şeklindeki bozukluklar
  8. Marfan sendromu gibi genetik hastalıkların neden olduğu kalp ve damar anomalileri

Bu hastalıkların bazıları, bebek doğmadan önce ultrasonografi veya diğer testlerle teşhis edilebilir. Diğerleri ise doğumdan sonra belirtiler ortaya çıktığında tanı konulabilir. Bu hastalıkların tedavisi, çocuğun yaşına, sağlık durumuna ve doğumsal anomalilerin türüne bağlı olarak değişebilir. Ancak, çocuk kalp ve damar cerrahisi bölümü, çocukların yaşamlarını kurtarmak veya yaşam kalitelerini artırmak için birçok farklı cerrahi prosedürü gerçekleştirebilir.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi polikliniğinde görevli doktor bulunmamaktadır. Poliklinik hizmet vermeye başladığında doktor kadrosu bilgilerini sitemizden paylaşacağız.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Adana Şehir Hastanesi Çocuk Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Adana Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Adana Şehir Hastanesi’ne gitmek isteyen hastalar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 110, 112, 113, 116, 121, 122, 123, 125, 130, 131, 132, 133, 135, 140, 144, 151, 153, 154, 155, 156, 160, 161, 162 hat ve numaralı otobüsleri ile hastaneye ulaşım sağlayabilirler.

Özel araçlarla hastaneye giden hastalar için hastane önünde açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Adana Şehir Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

Adres : Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No:1 Yüreğir/ADANA Tel  : +90. 322 455 90 00 Fax : +90. 322 344 03 05 E-posta: [email protected]

Bir diğer makalemizde Adana Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir