DEVLET HASTANELERİ

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ulusal ve uluslararası platformda sağlık hizmeti sunmakta olan Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi alanın en başarılı doktorları ile hizmet vermektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında, modern tıbbın ulaştığı en üst düzeyde sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta memnuniyeti oldukça fazladır.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesinde son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Alanında profesyonel uzmanlardan oluşan kadrosu ile uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sizler için Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi iletişim ve Adres bilgilerini araştırdık.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Hakkında

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi 14.02.1971 tarihinde Beyoğlu Hastanesi adı altında 1000 ruhsatlı yatak sayısı ile vatandaşların hizmetine açılarak faaliyetini sürdürmeye başlamıştır. 1983 yılında adı SSK Okmeydanı Eğitim Hastanesi’ ne değiştirildi. 18 Şubat 2005 tarihinde ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirildi. 3 Nisan 2020 tarihinde pandemi sürecinde covid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden Cemil Taşçıoğlu’nun anısına isminin “Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesi” olarak değiştirilmesine karar verildi.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 827 yataklı olacak yenileme projesinin inşaatına 14 Kasım 2013 tarihinde başladı ve ilk etabı 30 Mart 2020 tarihinde vatandaşların kullanımına açıldı.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji, sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

 • -Anormal dışkı rengi
 • -Anal sızıntı
 • -Aşırı şişkinlik veya gaz
 • -Kanlı dışkı (hematochezia)
 • -Kronik karın ağrısı veya kramp
 • -Kronik kabızlık veya ishal
 • -Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
 • -Açıklanamayan kilo kaybı
 • -Kronik bulantı veya kusma
 • -Yutma güçlüğü
 • -İştah kaybı
 • -Bağırsak kontrolünün kaybı
 • -Yetersiz beslenme
 • -Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
 • – Yutma zorluğu
 • -Rektal kanama
 • -Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji uzmanları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres

Adres: Darülaceze Cad. No:27 Şişli / İSTANBUL
Tel: 0 212 314 55 55 – 0 212 221 77 77
Fax: 0 212 221 78 00
E-Mail: [email protected]

Bir diğer makalemizde Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Doktorları, Kardiyoloji Nedir? Kardiyoloji Kliniğinde Yapılan Tetkik Ve Tedaviler, Kardiyoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Bölümü Randevu, Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi Kardiyoloji Doktorları Kliniği İletişim Bilgileri & Adres Bilgilerine yer verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir