Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları ile hizmet veren Manisa Şehir Hastanesi son teknoloji cihazlar ve yeterli alt yapı donanımına sahiptir. Uzman doktorlardan oluşan kadrosu ile hizmet vermesinin yanı sıra modern mimarisi ve akıllı bina özellikleriyle dikkat çekmektedir. Yazımızın içeriğinde Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon nedir? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hangi hastalıklara bakar? Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları Randevu Alma, Manisa Şehir Hastanesi İletişim ve Adres Bilgileri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Manisa Şehir Hastanesi Hakkında

Manisa Şehir Hastanesi’nde 145 poliklinik, 122 yoğun bakım yatağı, 19 ameliyathane, 16 fizik tedavi ve rehabilitasyon yatağı, 224 tek kişilik, 96 çift kişilik hasta odası ve acil hasta nakilleri için helikopter pisti bulunuyor. Toplam 558 yatak kapasitesine sahip hastanede alanında uzman 273 hekim ve 2 bin 200 personelin görev yapıyor. “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi”ne sahip olan Manisa Şehir Hastanesi, yurt dışından gelen hastalara da hizmet vermektedir.

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları
Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Nedir?

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, kas-iskelet sistemi problemlerinin yanı sıra sinir veya kalp damar sistemlerindeki fiziksel ve fonksiyonel bozuklukların tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık dalıdır. Kişilerin yaşlanma, kaza yada benzeri şekilde yaralanmaları ve genel fonksiyon bozukluklarının tedavisini üstlenen 6 yıllık uzmanlık eğitimi almış Fizyoterapistler (Fizik tedavi uzmanları),görev yapmaktadır.

Bazı hastalıklarda tek başına yada diğer tedavilerle birlikte ısı, ışın, elektrik akımları, lazer, masaj ve egzersizler gibi tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu uygulamalardaki amaç hastanın ağrılarının azaltılması ve yok edilmesi, organların işlevlerinin sağlıklı hale dönüştürülmesi ve günlük yaşam kalitesinin artırılmasıdır.

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları
Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Artritler
 • Kas iskelet ağrıları (boyun ve bel ağrıları)
 • Fibromiyalji, miyofasyal ağrı sendromu ve kronik ağrı sendromu
 • Omurilik yaralanmaları
 • Travmatik beyin hasarı
 • Spor yaralanmaları 
 • Ağır enfeksiyonlar
 • İşe bağlı yaralanmalar
 • Akciğerler ve solunum hastalıkları: Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), kistik fibroz, astım,
 • Gelişimsel yetersizlikler
 • Amputasyonlar
 • İnme
 • Pediatrik rehabilitasyon
 • Kardiyak rehabilitasyon
 • Kanser rehabilitasyonu
 • Geriatrik rehabilitasyon

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz  Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları hakkındaki yorum ve şikayetlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize deneyimlerinizi aktarabilirsiniz.

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Manisa Şehir Hastanesi İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Adnan Menderes Mh. 132.Sokak No : 15 45040 Şehzadeler, Manisa

Tel: +90 236 229 26 00
Fax: +90 236 229 26 56
Whatsapp: +90 552 349 45 45
E-Mail: [email protected]

Bir diğer makalemizde Manisa Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları, Göz hastalıkları Nedir? Göz hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Manisa Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları birimleri ve yapılan uygulamalar, Manisa Şehir Hastanesi Göz Hastalıkları Doktorları Randevu, Manisa Şehir Hastanesi İletişim ve Adres bilgilerine yer verilmektedir.

Manisa Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Doktorları ile ilgili makalemizin içerisinde yer alan konu başlıkları şöyle;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir