DEVLET HASTANELERİ

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ile en iyi hizmet vermeye çalışan Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta memnuniyeti ön plandadır. Modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazların kullanıldığı uygulamalarda hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri sırasında yapılan uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. 

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Göğüs Hastalıkları Nedir? Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır? Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar? Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres bilgilerini sizler için araştırdık.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Nedir?

Göğüs Hastalıkları, Akciğer ve solunum sisteminde oluşan her tür rahatsızlığın teşhis ve tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Astım, kronik öksürük, alerjik hastalıklar, bronşit, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH), zatürre, tüberküloz, akciğer embolisi, akciğer kanseri, uyku sırasında oluşan solunum bozuklukları ( Uyku Apnesi), sigara bağımlılığına bağlı olarak gelişen hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi ile ilgilenen göğüs hastalıkları bölümünde gerekli görüldüğü takdirde diğer bölümlerle birlikte hareket edilmektedir.

Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır?

Hastanın rahatsızlığı detaylı bir şekilde dinlenir ve fiziki muayenesi yapılır. Uzman Hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda bazı laboratuvar testleri ve tetkikler istenir. Akciğer volüm testleri, ağız içi basınç ölçümleri, difüzyon testi, reversibilite testi, yavaş vital kapasite testi ve zorlu vital kapasite testlerinden yararlanılır. Uyku bozukluğu rahatsızlıkları yaşayan hastalar için uyku laboratuvarı ve bronkoskopi ünitelerinde testler yapılır. Alerjik nedenlere bağlı cilt testlerinde ise diğer bölüm hekimleri ile birlikte hareket edilmektedir. Yapılan testler sonrası hekim tarafından tanı konularak hastanın ayaktan takibi ya da yatarak tedavisi yapılır.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Akciğer embolisi
 • Akciğer kanseri
 • KOAH
 • Alerjik akciğer hastalıkları
 • Kronik öksürük
 • Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
 • Halk arasında akciğer zarında sıvı birikmesi olarak bilinen plörezi
 • Pnomotoraks ya da diğer bir deyişle akciğerin sönmesi
 • Pnömoni olarak tanımlanan zatürre
 • Sebebi henüz bilinmeyen, akciğer tutulumuna neden olan ve tedavi edilebilen bir tür hastalık olan; sarkoidoz
 • Sigara bağımlılığı, bırakma yöntemleri ve sigaraya bağlı olarak gelişen hastalıklar

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Prof. Dr. Serdar AKPINAR / Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. Nermin ZERMAN / Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Uzm. Dr. Cihan AYDIN / Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Kervansaray Mah. 2019. Sok. No:1 Kırşehir 
Tel: +90 386 213 45 15
Fax: +90 386 213 45 19
E-Mail:[email protected]

Diğer bir makalemizde Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları, Kalp ve Damar Cerrahisi Nedir? Kalp Ve Damar Cerrahisinin Kapsadığı Uzmanlık Alanları, Kalp ve Damar Cerrahisi Hangi Hastalıklara Bakar? Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü Randevu, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği İletişim Bilgileri & Adres Bilgilerine yer verilmektedir.

Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Hekimleri ile ilgili makalemizin içerisinde yer alan konu başlıkları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir