Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ulusal ve uluslararası platformda sağlık hizmeti sunmakta olan Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi alanın en başarılı doktorları ile hizmet vermektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında, modern tıbbın ulaştığı en üst düzeyde sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta memnuniyeti oldukça fazladır.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesinde son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Alanında profesyonel uzmanlardan oluşan kadrosu ile uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sizler için Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi iletişim ve Adres bilgilerini araştırdık.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Hakkında

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi 1987 yılında 150 yataklı Devlet Hastanesi olarak hizmete açıldı. 1988 yılında asistan eğitiminin başlamasıyla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2000 yılında Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi hastanemize eklenerek Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini almıştır. 2020 Mayıs ayı itibariyle hastanenin ismi Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

2015 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afilasyon protokolü imzalanarak hastane aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin Sağlık Uygulama Araştırma Merkezi olmuştur.

Hastane 1.205 yatak kapasitesi ile 29 klinikte Tıpta Uzmanlık öğrencilerine eğitim verilmesinin yanı sıra toplam 51 branşta, 17 ayrı binada, Kartal, Maltepe, Adalar, Pendik ve Tuzla olmak üzere 5 ayrı ilçede hizmet vermektedir. Haziran 2020 itibariyle hastane SBÜ Hamidiye Uluslararası Tıp Fakültesi ile afiliye olmuştur.

SBÜ Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi en kutsal görevi olan hayat kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan öncü bir sağlık kuruluşudur. Çağın gereği olarak ileri tıp teknolojilerini kullanarak klinik uygulamalarda hızlı ve doğru tanıya ulaşarak hastalara en iyi tedavileri sunmayı kendine amaç edinmiştir. Uluslararası çalışma ve araştırmaların rehberliğinde üstün niteliklerle donanmış uzman hekim yetiştirmeyi ve sağlık sektöründe tercih edilen referans hastane olmayı kendine misyon edinmiştir.

Hastane enerji verimliliği ve çevre dostu tasarım ihtiyaçlarını yerine getirmiş özelliği ile dünyada hem LEED GOLD hem de EDGE sertifikası alan ilk hastane ünvanına sahiptir. 

Hasta ve çalışan memnuniyetini ön plana alarak gelişen ve büyüyen hastanede, 2019 yılı itibariyle yeni binasında daha modern ve çağdaş ortamlarda sağlık hizmeti sunulmaktadır. 

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji ,sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

 • -Anormal dışkı rengi
 • -Anal sızıntı
 • -Aşırı şişkinlik veya gaz
 • -Kanlı dışkı (hematochezia)
 • -Kronik karın ağrısı veya kramp
 • -Kronik kabızlık veya ishal
 • -Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
 • -Açıklanamayan kilo kaybı
 • -Kronik bulantı veya kusma
 • -Yutma güçlüğü
 • -İştah kaybı
 • -Bağırsak kontrolünün kaybı
 • -Yetersiz beslenme
 • -Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
 • – Yutma zorluğu
 • -Rektal kanama
 • -Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji uzmanları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Gastroenteroloji Kliniği İletişim ve Adres

Adres:  D-100 Güney Yanyol No:47 Cevizli Mevkii 34865 Kartal / İSTANBUL 
Tel:  0.216 441 39 00 / 0.216 458 50 00

Bir diğer makalemizde Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları, Üroloji Nedir? Üroloji Hangi Hastalıklara Bakar? Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayet, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Doktorları Randevu, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Üroloji Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir