ÜNİVERSİTE HASTANELERİ

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları, Nefroloji Nedir? Nefroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları Randevu, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yol Tarifi, Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makalede sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları Hakkında

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları ile başta Bursa ili olmak üzere çevre illere ve tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ana bilim dalı 1975 yılında kurulmuş olup o tarihten bu zamana kadar hastalara tedavi imkanı sunmaktadır. Hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü poliklinikleri hastane binasının zemin katında, klinikler ise 5. katında yer almaktadır. Hastane, alanında uzman ekibiyle son teknoloji ile donatılmış tıbbi cihazlarla hijyenik bir ortamda hastalara hizmet vermektedir.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca nefroloji bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Nefroloji Nedir?

Nefroloji bölümü böbrek hastalıklarını konu alan bir bilim dalıdır. Böbreğin yapısı, işlevleri ve bunlarla ilişkili tüm rahatsızlıkların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır. Uzman Nefrolog tarafından hastalar muayene edilmektedir. Nefrologlar Tıp fakültesi eğitiminin ardından İç Hastalıkları Ana Bilim Dalında uzmanlık eğitimi alırlar. Daha sonra Nefroloji Bilim Dalında yan dal ihtisasını tamamlarlar.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları
Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları

Nefroloji Hangi Hastalıklara Bakar?

  • Akut böbrek yetmezliği,
  • Böbrek damarı hastalıkları,
  • Kronik böbrek yetmezliği,
  • Diyaliz ve böbrek nakli
  • İdrar yolu enfeksiyonları
  • Hipertansiyon (Böbrek kaynaklı)
  • Kronik Nefrit
  • Böbrek iltihapları
  • Böbrek ve mesane taşları
  • Böbrek kanseri
  • Üremi
  • Albumin
 • Vücuttaki sıvı ve mineral dengesizlikleri

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları

Prof. Dr. MUSTAFA GÜLLÜLÜ Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Uzmanı

Prof. Dr. MAHMUT YAVUZ Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Uzmanı

Prof. Dr. ALPARSLAN ERSOY Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Uzmanı

Prof. Dr. ABDULMECİT YILDIZ Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Uzmanı

Doç. Dr. AYŞEGÜL ORUÇ Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Uzmanı

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları hakkındaki görüş, öneri ve taleplerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları Randevu Al

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi resmi internet sitesinin online randevu bölümünden veya 0 224 552 05 35 numaralı telefondan Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

İzmir yolu üzerinde konumlanan ve şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, şehir merkezinde faaliyet gösteren özel halk otobüsleri, raylı sistem ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 1/T, 2/U, 3/G, 4/G, 5/G, 7/A, 7/C, 7/S, 35/G, 35/U, 43/A, 43/D, 43/H, 43/HB, 93, 601/U, B/24, B/33-K ve B/34-U hat ve numaralı otobüsleri yardımıyla hastaneye ulaşım imkanı sağlayabilirler.

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yol Tarifi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nefroloji Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: Adres: Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Görükle Kampüsü Nilüfer / BURSA

Tel: 0 224 295 14 38

E-Mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bir makalemizde Bursa Şehir Hastanesi Nefroloji Doktorları, Bursa Şehir Hastanesi Nefroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Bursa Şehir Hastanesi Nefroloji Doktorları Randevu, Bursa Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Bursa Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Bursa Şehir Hastanesi Nefroloji Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerine yer verdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir