DEVLET HASTANELERİ

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları, Beyin ve Sinir Cerrahisi Nedir? Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Randevu, Burdur Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Burdur Devlet Hastanesi Yol Tarifi, Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Hakkında

Burdur ilinde bulunan Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları ile Burdur ili ve çevre illere hizmet vermektedir. Burdur Devlet Hastanesi 1952 yılında Burdur Devlet Hastanesi adı altında 100 yatak kapasitesiyle açılmış olup o günden günümüze kadar Burdur halkına hizmet vermektedir. Hastane şu anki kullanmış olduğu 320 yatak kapasitesine sahip 14.175 metrekare kapalı kullanım alanına sahip hizmet binasına ise 2012 yılının aralık ayında taşınmıştır. Hastane modern ve şık binasında uzman kadrosuyla temiz ve hijyenik bir ortamda son model tıbbi cihazlarla hastalara tedavi imkanı sunmaktadır.

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz biraz beyin ve sinir cerrahisi bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü Hakkında

Beyin ve Sinir Cerrahi bölümü çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar tüm yaş gruplarındaki hastalarda görülen beyin ve omurilik bölgesinde oluşan hastalıkların tedavi edildiği bölümdür.

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları
Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Beyin ve Sinir Cerrahi bölümünde kişinin beyin ve tüm sinir sistemini de kapsayan bölgelerde yaşanan hasarlara bağlı olarak gerçekleşen rahatsızlıkların tedavisini yapar. Bu hastalıkları daha detaylı anlatacak olursak;

Beyin Kanamaları

Herhangi bir darbe veya kaza durumuna bağlı olarak beyinde bulunan atardamar duvarının yırtılmasına bağlı olarak beyin dokusuna ulaşması gerek kanın güzergah üzerinde yer alan dokulara zarar vermesi sonucu Beyin Kanaması oluşur. Beyin Kanamaları Tedavisi genellikle ameliyat gerektirmekte iken zamanında tedavi edilmediği durumda ölümcül durumlara da neden olabilmektedir.

Beyin Tümörleri

İyi veya kötü huylu özellikte olan tümörler vücudumuzun belli bölgelerinde oluşan bir takım kistlerdir. Tümörlerin kötü huylu olanlarına kanser denmektedir. Beyin Tümörlerinde ise kişide denge problemi, kusma, bulanık görme ve kol ve bacaklarda hissizlik gibi belirtiler göstermektedir. Bu şikayetleri yaşayan hastaların mutlaka en yakın hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahi bölümüne görünmelerinde fayda var.

Beyin Damar Hastalıkları

Beyin Damar Hastalıkları bir çok hastalığı kapsamaktadır. Bu hastalıkların başlıcaları ise bel fıtığı, oyun fıtığı, inme ve parkinson gibi hastalıklardır. Bu hastalığa yakalan kişilerde felç, konuşma bozukluğu, görme bozukluğu, denge sorunu ve bilinç kaybı gibi belirtiler görülmektedir. Bu hastalıkları sıralayacak olursak;

Bel Fıtığı

Boyun Fıtığı

Parkinson

İnme

Beyin Zarında Oluşan Beyin Kanaması

Beyin Tümörü

Felç

Omurga Hastalıkları

Genellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak görülen omurga hastalıkları kaza veya darbe sonucu da oluşan Omurga Hastalıklarında lezyonlar, eklem ve kas ağrıları, tümör, eğirilik ve kamburlukta yine Omurga Hastalıkları grubundadır. Bu hastalıklara yakalan kişilerde kronik ağrı ve sık uyuşma gibi belirtiler bulunmaktadır.

İnme

Beyne ulaşması gereken kan akışının belli nedenlerden dolayı beyne gidememesi sonucunda kol ve bacaklarda uyuşukluk şiddetli ve sık yaşanan bağ ağrısı, denge kaybı, görme ve konuşma kaybı belirtiler sonucu İnme görülebilmektedir. İnme maalesef sonu ölüme kadar gidebilen ciddi bir hastalıktır.

Çocukluk Dönemi Beyin ve Sinir Hastalıkları

Doğumdan gelen beyin kanamaları

Beyinde su toplanması

Doğumdan gelen sinir sistemi bozuklukları

Beyin tümörü

Omurilik tümörü

Epilepsi ve hareket bozuklukları

Omurilik kapanma sorunu

Kafatası şeklinde görülen bozukluklar

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları

Op. Dr. ENGİN DÜZ Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Op. Dr. OSMAN SERT Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Burdur Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Burdur Devlet Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Burdur Belediyesi’ne ait hat numaralı otobüslerine binerek hastaneye ulaşabilirler.

 • 1 – OTOGAR – ATAÜRK MAHALLESİ
 • 2 – SANAYİ – ÇENDİK
 • 3 – SANAYİ – NATO – AĞIL – TUGAY
 • 4 – ÇERÇİN – TUGAY
 • 5 – OTOGAR – ŞELALE EVLERİ
 • 6 – KAMPÜS – OTOGAR
 • 7 – DİŞ HASTANESİ – ŞİRİNEVLER MAH. – TUGAY
 • 11 – SANAYİ – AKDERE – EMEK MAH. – POLİS LOJMANLARI
 • 12 – SANAYİ – ÖZARMAĞAN – ATATÜRK MAH.
 • 13 – OTOGAR – EMEK MAH. – ATATÜRK MAH. – POLİS LOJMANLARI
 • 21 – SANAYİ – AKDERE – TUGAY – POLİS LOJMANLARI
 • 31 – NATO – OTOGAR – TUGAY
 • 71 – DİŞ HASTANESİ – OTOGAR – TUGAY

Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren ticari taksiler de tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık ve kapalı otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Burdur Devlet Hastanesi Yol Tarifi

Burdur Devlet Hastanesi’ne Nasıl Giderim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Burdur Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

Adres: BURDUR DEVLET HASTANESİ YENİ MAHALLE ESKİ ANTALYA CADDESİ No:6 15030/BURDUR
Tel: 0 248 233 13 34 – 0 248 233 13 35
E-Mail: [email protected]

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz bir diğer makalemizde Burdur Devlet Hastanesi Nöroloji Doktorları, Nöroloji Nedir? Nöroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Burdur Devlet Hastanesi Nöroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Burdur Devlet Hastanesi Nöroloji Doktorları Randevu, Burdur Devlet Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Burdur Devlet Hastanesi Yol Tarifi, Burdur Devlet Hastanesi Nöroloji Polikliniği İletişim ve Adres bilgileri hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir