ÜNİVERSİTE HASTANELERİ

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Göğüs Hastalıkları Nedir? Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Yol Tarifi, Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makalede sizlere yardımcı olmaya çalıştık.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ile başta Balıkesir ili olmak üzere çevre illere hizmet vermektedir. Balıkesir il merkezine 17 kilometre mesafede Çağış Yerleşkesi’nde yer alan Balıkesir Üniversitesi Hastanesi 2009 yılından günümüze kadar hastalara hizmet vermektedir. Hastane, hasta memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile bölgenin en büyük ve en kapsamlı sağlık kuruluşlarından biridir. Hastane, alanında uzman ekibiyle modern hizmet kampüsünde son teknoloji ile donatılmış tıbbi cihazlarla hijyenik bir ortamda hastalara hizmet vermektedir.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları listesini vermeden önce dilerseniz kısaca göğüs hastalıkları bilim dalı hakkında bilgi verelim.

Göğüs Hastalıkları Nedir?

Göğüs Hastalıkları, Akciğer ve solunum sisteminde oluşan her tür rahatsızlığın teşhis ve tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Astım, kronik öksürük, alerjik hastalıklar, bronşit, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH), zatürre, tüberküloz, akciğer embolisi, akciğer kanseri, uyku sırasında oluşan solunum bozuklukları ( Uyku Apnesi), sigara bağımlılığına bağlı olarak gelişen hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi ile ilgilenen göğüs hastalıkları bölümünde gerekli görüldüğü takdirde diğer bölümlerle birlikte hareket edilmektedir.

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır?

Hastanın rahatsızlığı detaylı bir şekilde dinlenir ve fiziki muayenesi yapılır. Uzman Hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda bazı laboratuvar testleri ve tetkikler istenir. Akciğer volüm testleri, ağız içi basınç ölçümleri, difüzyon testi, reversibilite testi, yavaş vital kapasite testi ve zorlu vital kapasite testlerinden yararlanılır. Uyku bozukluğu rahatsızlıkları yaşayan hastalar için uyku laboratuvarı ve bronkoskopi ünitelerinde testler yapılır. Alerjik nedenlere bağlı cilt testlerinde ise diğer bölüm hekimleri ile birlikte hareket edilmektedir. Yapılan testler sonrası hekim tarafından tanı konularak hastanın ayaktan takibi ya da yatarak tedavisi yapılır.

Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Akciğer embolisi
 • Akciğer kanseri
 • KOAH
 • Alerjik akciğer hastalıkları
 • Kronik öksürük
 • Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
 • Halk arasında akciğer zarında sıvı birikmesi olarak bilinen plörezi
 • Pnomotoraks ya da diğer bir deyişle akciğerin sönmesi
 • Pnömoni olarak tanımlanan zatürre
 • Sebebi henüz bilinmeyen, akciğer tutulumuna neden olan ve tedavi edilebilen bir tür hastalık olan; sarkoidoz
 • Sigara bağımlılığı, bırakma yöntemleri ve sigaraya bağlı olarak gelişen hastalıklar

Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

  Prof. Dr. Fuat EREL Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

  Prof. Dr. Nurhan SARIOĞLU Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

  Doç. Dr. Hikmet ÇOBAN Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

  Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ÇOLAK Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

  Dr. Öğr. Üyesi Merve YUMRUKUZ ŞENEL Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

  Siz değerli ziyaretçilerimiz Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi resmi internet sitesinin online randevu bölümünden veya 0 266 612 10 10 numaralı telefonu tuşlayarak Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi‘ne gitmek isteyen hastalar, aşağıda listesini verdiğimiz şehir merkezinde faaliyet gösteren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait hat ve numaralı otobüslere binerek ulaşım imkanı sağlayabilirler.

  • 22KY – KYK – KAMPÜS
  • 10TF – TOPLU TAŞIMA MERKEZİ – BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMA HASTANESİ – KAMPÜS
  • 22K – KURTDERELİ – KAMPÜS

  Hastaneye ulaşım için alternatif olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren minibüs ve ticari taksiler tercih edilebilir. Özel araçlar ile hastaneye gitmek isteyen hastalar için açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Yol Tarifi

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

  Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim Bilgileri & Adres

  Adres: Balıkesir Üniversitesi Hastanesi Çağış Yerleşkesi 10145 Bigadiç Yolu Üzeri 17.Km Balıkesir

  Tel: 0 266 612 10 10

  İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer bir makalemizde Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim ve Adres bilgilerine yer verdik.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir