DEVLET HASTANELERİ

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları 1 profesör, 3 doçent ve 3 uzman doktor ile hastalarına hizmet vermektedir.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü Hakkında

Nöroşirurji adıyla da bilinen Beyin ve Sinir Cerrahi bölümü çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar tüm yaş gruplarındaki hastalarda görülen beyin ve omurilik bölgesinde oluşan hastalıkların tedavi edildiği bölümdür.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Beyin ve Sinir Cerrahi bölümünde kişinin beyin ve tüm sinir sistemini de kapsayan bölgelerde yaşanan hasarlara bağlı olarak gerçekleşen rahatsızlıkların tedavisini yapar. Bu hastalıkları daha detaylı anlatacak olursak;

Beyin Kanamaları

Herhangi bir darbe veya kaza durumuna bağlı olarak beyinde bulunan atardamar duvarının yırtılmasına bağlı olarak beyin dokusuna ulaşması gerek kanın güzergah üzerinde yer alan dokulara zarar vermesi sonucu Beyin Kanaması oluşur. Beyin Kanamaları Tedavisi genellikle ameliyat gerektirmekte iken zamanında tedavi edilmediği durumda ölümcül durumlara da neden olabilmektedir.

Beyin Tümörleri

İyi veya kötü huylu özellikte olan tümörler vücudumuzun belli bölgelerinde oluşan bir takım kistlerdir. Tümörlerin kötü huylu olanlarına kanser denmektedir. Beyin Tümörlerinde ise kişide denge problemi, kusma, bulanık görme ve kol ve bacaklarda hissizlik gibi belirtiler göstermektedir. Bu şikayetleri yaşayan hastaların mutlaka en yakın hastanenin Beyin ve Sinir Cerrahi bölümüne görünmelerinde fayda var.

Beyin Damar Hastalıkları

Beyin Damar Hastalıkları bir çok hastalığı kapsamaktadır. Bu hastalıkların başlıcaları ise bel fıtığı, oyun fıtığı, inme ve parkinson gibi hastalıklardır. Bu hastalığa yakalan kişilerde felç, konuşma bozukluğu, görme bozukluğu, denge sorunu ve bilinç kaybı gibi belirtiler görülmektedir. Bu hastalıkları sıralayacak olursak;

Bel Fıtığı

Boyun Fıtığı

Parkinson

İnme

Beyin Zarında Oluşan Beyin Kanaması

Beyin Tümörü

Felç

Omurga Hastalıkları

Genellikle yaş ilerlemesine bağlı olarak görülen omurga hastalıkları kaza veya darbe sonucu da oluşan Omurga Hastalıklarında lezyonlar, eklem ve kas ağrıları, tümör, eğirilik ve kamburlukta yine Omurga Hastalıkları grubundadır. Bu hastalıklara yakalan kişilerde kronik ağrı ve sık uyuşma gibi belirtiler bulunmaktadır.

İnme

Beyne ulaşması gereken kan akışının belli nedenlerden dolayı beyne gidememesi sonucunda kol ve bacaklarda uyuşukluk şiddetli ve sık yaşanan bağ ağrısı, denge kaybı, görme ve konuşma kaybı belirtiler sonucu İnme görülebilmektedir. İnme maalesef sonu ölüme kadar gidebilen ciddi bir hastalıktır.

Çocukluk Dönemi Beyin ve Sinir Hastalıkları

Doğumdan gelen beyin kanamaları

Beyinde su toplanması

Doğumdan gelen sinir sistemi bozuklukları

Beyin tümörü

Omurilik tümörü

Epilepsi ve hareket bozuklukları

Omurilik kapanma sorunu

Kafatası şeklinde görülen bozukluklar

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Randevu Al

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Yorumlar

Prof. Dr. Ayhan Tekiner

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Prof. Dr. Ayhan Tekiner hakkında 5 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. Özellikle tavsiye üzerinde tercih edilen Ankara Beyin ve Sinir Cerrahi Doktoru Prof. Dr. Ayhan Tekiner bel fıtığı ve boyun fıtığı ameliyatlarındaki başarısı ile bahsedilmiş. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Prof. Dr. Ayhan Tekiner hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Doç. Dr. Yavuz Erdem

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Yavuz Erdem hakkında 2 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. Hastalara sıcak yaklaşımı ve operasyonların başarılı geçtiği hastalar tarafından övgüyle bahsedilmiş. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Yavuz Erdem hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Doç. Dr. Mehmet Akif Bayar

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Mehmet Akif Bayar hakkında 12 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. Sevk ile giden bir çok hastanın yorumlarda belirttiği beyin ameliyatları ve çocuk beyin hastalıklarındaki ameliyatların oldukça başarılı geçtiği belirtilmiş. Genellikle tavsiye üzerine şehir dışından da bir çok hastası bulunan Ankara Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Akif Bayar gerek yetişkin gerekse de çocuk beyin ve sinir cerrahi operasyonlarında oldukça başarılı operasyonlara imza atmıştır. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Mehmet Akif Bayar hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Doç. Dr. Haydar Çelik

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Haydar Çelik hakkında 2 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. Bel fıtığı ameliyatı olan hastaların operasyon sonrası herhangi bir şikayetlerinin olmadığı ve hastalıklarından tamamen kurtuldukları belirtilmiş. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Doç. Dr. Haydar Çelik hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Uzm. Dr. Koray Öztürk

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Koray Öztürk hakkında 2 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. yaklaşık 2012 yılında ve 2015 yılında bel fıtığı operasyonu geçiren hastaların ameliyattan memnun olduğu ve bel fıtığı şikayetlerinin yok olduğu ve bunu da Ankara Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Uzm. Dr. Koray Öztürk’e borçlu olduklarını belirtmişlerdir. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Koray Öztürk hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Uzm. Dr. Tuncer Taşcıoğlu

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Tuncer Taşcıoğlu hakkında 2 adet olumlu görüş ve yorumda bulunulmuş. Bel Kayması ve menenjon tümörü ameliyatları gerçekleştiren hastaların memnuniyetleri belirtilmiş. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Tuncer Taşcıoğlu hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Uzm. Dr. Mehmet Emre Yıldırım

Doktor siteleri, forum sayfaları ve şikayet sayfalarını incelediğimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Mehmet Emre Yıldırım hakkında herhangi olumlu veya olumsuz yorumlara denk gelmedik. Siz değerli ziyaretçilerimizde Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorlarından olan Uzm. Dr. Mehmet Emre Yıldırım hakkında yorum ve görüşlerinizi yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim

Adres: SBÜ Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hacettepe Mh. Ulucanlar Cd. No:89 Altındağ / ANKARA

Telefon 0 312 595-30 00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir