DEVLET HASTANELERİ

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres Bilgilerini araştırarak bu makaleyi sizler için hazırladık.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Hakkında

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları ile en iyi hizmet vermeye çalışan Adana Şehir Hastanesi’nde hasta memnuniyeti ön plandadır. Modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazların kullanıldığı uygulamalarda hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri sırasında yapılan uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir. Adana Şehir Hastanesi, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır.

Çocuk Göğüs Hastalıkları Nedir?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum sistemi problemleriyle ilgilenen bir tıp dalıdır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocuklarda görülen solunum yolu enfeksiyonları, astım, alerjik reaksiyonlar, bronşit, zatürre ve diğer solunum yolu problemleri gibi bir dizi hastalığın teşhis ve tedavisiyle ilgilenirler. Çocuk Göğüs Hastalıkları uzmanları, çocuklarda solunum yolu problemlerinin teşhisinde, tedavisinde ve takibinde birçok yöntem kullanırlar. Bunlar arasında fizik muayene, röntgen, bronkoskopi, spirometri, allerji testleri ve diğer laboratuvar testleri bulunur. Ayrıca, çocuklarda solunum yolu problemlerinin tedavisinde ilaçlar, solunum terapisi, oksijen tedavisi ve diğer tedavi yöntemleri de kullanılır. Bu bölümdeki uzmanlar, çocukların solunum yolu sağlığına ilişkin koruyucu önlemler ve sağlıklı yaşam tarzı önerileri de sunarlar.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları
Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Çocuk Göğüs Hastalıkları Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, çocuklarda solunum yolu hastalıklarıyla ilgilenir. Bu hastalıklar arasında şunlar yer alabilir:

  1. Astım: Hava yollarının daralmasıyla ortaya çıkan kronik bir hastalıktır.
  2. Bronşit: Bronşların iltihaplanması sonucu oluşan bir hastalıktır.
  3. Zatürre: Akciğerlerdeki enfeksiyon nedeniyle oluşan bir hastalıktır.
  4. Solunum yolu enfeksiyonları: Soğuk algınlığı, grip ve diğer solunum yolu enfeksiyonları gibi çeşitli hastalıklar.
  5. Kistik fibrozis: Genetik bir hastalık olup, akciğerlerde mukus birikmesine ve solunum yollarında enfeksiyonlara neden olabilir.
  6. Alerjik reaksiyonlar: Çeşitli alerjenlere karşı oluşan alerjik reaksiyonlar, özellikle astım ve alerjik rinit gibi solunum yolu hastalıklarına neden olabilir.
  7. Solunum yolu tıkanıklıkları: Solunum yollarını tıkayan anormallikler, örneğin solunum yollarında darlık veya tıkanıklık olabilir.

Çocuk Göğüs Hastalıkları bölümü, bu ve diğer solunum yolu hastalıklarının teşhisi, tedavisi ve takibiyle ilgilenir.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları

Doç. Dr. Melih HANGÜL Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Uzmanı

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki deneyim, istek ve görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

merkezi hekim randevu sistemi
merkezi hekim randevu sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Adana Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir?

Adana Şehir Hastanesi’ne gitmek isteyen hastalar Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 110, 112, 113, 116, 121, 122, 123, 125, 130, 131, 132, 133, 135, 140, 144, 151, 153, 154, 155, 156, 160, 161, 162 hat ve numaralı otobüsleri ile hastaneye ulaşım sağlayabilirler.

Özel araçlarla hastaneye giden hastalar için hastane önünde açık otopark mevcuttur. Özel araç ile gelen hastalar aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak yol tarifi alabilirler.

Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi

Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidebilirim? diye düşünüyorsanız yol tarifi için TIKLAYIN.

Adana Şehir Hastanesi Çocuk Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim & Adres Bilgileri

Adres : Dr. Mithat Özsan Bulvarı Kışla Mah. 4522 Sok. No:1 Yüreğir/ADANA Tel  : +90. 322 455 90 00 Fax : +90. 322 344 03 05 E-posta: [email protected]

Bir diğer makalemizde Adana Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Doktorları Randevu, Adana Şehir Hastanesi’ne Nasıl Gidilir? Adana Şehir Hastanesi Yol Tarifi, Adana Şehir Hastanesi Çocuk Genetik Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir