Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları ile en iyi hizmet vermeye çalışan Yozgat Şehir Hastanesi’nde hasta memnuniyeti ön plandadır. Modern tıbbın ulaştığı en üst düzeydeki sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta sağlığına kavuşturulmaktadır.

Son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihazların kullanıldığı uygulamalarda hasta memnuniyeti üst düzeydedir. Hastalığın tanı, teşhis ve tedavi süreçleri sırasında yapılan uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir. Yozgat Şehir Hastanesi, alanında uzman doktor kadrolarından oluşmaktadır. 

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları, Göğüs Hastalıkları Nedir? Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır? Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar? Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu, Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Polikliniği İletişim ve Adres bilgilerini sizler için araştırdık.

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Göğüs Hastalıkları Nedir?

Göğüs Hastalıkları, Akciğer ve solunum sisteminde oluşan her tür rahatsızlığın teşhis ve tedavisi ile ilgilenen ana bilim dalıdır. Astım, kronik öksürük, alerjik hastalıklar, bronşit, zatürre, kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( KOAH), zatürre, tüberküloz, akciğer embolisi, akciğer kanseri, uyku sırasında oluşan solunum bozuklukları ( Uyku Apnesi), sigara bağımlılığına bağlı olarak gelişen hastalıklar gibi pek çok rahatsızlığın tedavisi ile ilgilenen göğüs hastalıkları bölümünde gerekli görüldüğü takdirde diğer bölümlerle birlikte hareket edilmektedir.

Göğüs Hastalıkları Bölümünde Hangi Testler Yapılır?

Hastanın rahatsızlığı detaylı bir şekilde dinlenir ve fiziki muayenesi yapılır. Uzman Hekim tarafından gerekli görüldüğü durumlarda bazı laboratuvar testleri ve tetkikler istenir. Akciğer volüm testleri, ağız içi basınç ölçümleri, difüzyon testi, reversibilite testi, yavaş vital kapasite testi ve zorlu vital kapasite testlerinden yararlanılır. Uyku bozukluğu rahatsızlıkları yaşayan hastalar için uyku laboratuvarı ve bronkoskopi ünitelerinde testler yapılır. Alerjik nedenlere bağlı cilt testlerinde ise diğer bölüm hekimleri ile birlikte hareket edilmektedir. Yapılan testler sonrası hekim tarafından tanı konularak hastanın ayaktan takibi ya da yatarak tedavisi yapılır.

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları
Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar?

 • Akciğer embolisi
 • Akciğer kanseri
 • KOAH
 • Alerjik akciğer hastalıkları
 • Kronik öksürük
 • Akut enfeksiyonlar (bronşit, grip, nezle, soğuk algınlığı, trakeit)
 • Halk arasında akciğer zarında sıvı birikmesi olarak bilinen plörezi
 • Pnomotoraks ya da diğer bir deyişle akciğerin sönmesi
 • Pnömoni olarak tanımlanan zatürre
 • Sebebi henüz bilinmeyen, akciğer tutulumuna neden olan ve tedavi edilebilen bir tür hastalık olan; sarkoidoz
 • Sigara bağımlılığı, bırakma yöntemleri ve sigaraya bağlı olarak gelişen hastalıklar

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Kliniği İletişim Bilgileri & Adres


Adres

Erdoğan Akdağ Mahallesi Viyana Caddesi No:8 Merkez/Yozgat

Telefon
444 20 66 0354 219 00 10 – 0354 219 00 75 Fax: 0354 502 03 01

E-Posta
yozgatsehir@saglik.gov.tr

Bir diğer makalemizde Yozgat Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları, Kulak Burun Boğaz Nedir? Göğüs Hastalıkları Hangi Hastalıklara Bakar? Yozgat Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Yozgat Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Doktorları Randevu, Yozgat Şehir Hastanesi Kulak Burun Boğaz Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Yozgat Şehir Hastanesi Göğüs Hastalıkları Hekimleri ile ilgili makalemizin içerisinde yer alan konu başlıkları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.