Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ulusal ve uluslararası platformda sağlık hizmeti sunmakta olan Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi alanın en başarılı doktorları ile hizmet vermektedir. Bilimsel ve teknolojik gelişmeler ışığında, modern tıbbın ulaştığı en üst düzeyde sağlık uygulamalarını takip ederek yapılan çalışmalar sayesinde hasta memnuniyeti oldukça fazladır.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son teknoloji ile üretilmiş tıbbi cihaz ve ekipmanlar kullanılmaktadır. Alanında profesyonel uzmanlardan oluşan kadrosu ile uygulamalar profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sizler için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları, Gastroenteroloji Nedir? Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi iletişim ve Adres bilgilerini araştırdık.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hakkında

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sakarya Devlet Hastanesi ismiyle 1951 yılında 100 yataklı 2. Basamak olarak hizmet vermeye başladı. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğü’nün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak  Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını aldı.

Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan protokol ile T.C. Sağlık Bakanlığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismiyle 05.08.2011 tarihinden itibaren 3. Basamak hizmet vermeye başladı.

Hastane Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yılındaki resmi yazısı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi  ismini almıştır. Hastane toplam 163.601 m2 kapalı alana sahiptir. Hastane Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda A1 Rol Hastanesi olarak hastalara hizmet vermektedir.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Gastroenteroloji Nedir?

Gastroenteroloji ,sindirim sistemi kanalı dediğimiz yemek borusundan başlayarak mide, ince bağırsak, kolon ve rektum, pankreas, safra kesesi, safra kanalları ve karaciğer hastalıklarını inceleyen bilim dalıdır. Böbrekler hariç tüm karın içi organlarının hastalık, teşhis ve tedavisiyle ilgilenir. Bu bölümle ilgilenen uzmanlaşmış doktorlara da Gastroenterolog denilmektedir.

Hastalığın teşhisi aşamasında genellikle endoskopik yöntemler kullanılmaktadır. Mide için kullanılan yöntem Gastroskopi, kalın bağırsak içinse Kolonoskopi olarak adlandırılır. Günümüzde kamera sistemiyle yapılan bu teşhis yöntemlerinde hastanın vücuduna ince bir borunun ucunda yer alan kameralar gönderilir. Bölgenin detaylı incelemesi yapılır. Endoskopi ve Kolonoskopi işlemleri sonrasında hastaya uygulanacak tedaviye karar verilir.

Gastroenteroloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

 • -Anormal dışkı rengi
 • -Anal sızıntı
 • -Aşırı şişkinlik veya gaz
 • -Kanlı dışkı (hematochezia)
 • -Kronik karın ağrısı veya kramp
 • -Kronik kabızlık veya ishal
 • -Kronik mide ekşimesi ve hazımsızlık
 • -Açıklanamayan kilo kaybı
 • -Kronik bulantı veya kusma
 • -Yutma güçlüğü
 • -İştah kaybı
 • -Bağırsak kontrolünün kaybı
 • -Yetersiz beslenme
 • -Gözlerin ve / veya cildin sararması (sarılık)
 • – Yutma zorluğu
 • -Rektal kanama
 • -Kan alışkanlıklarında ani değişiklikler
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Yorumlar ve Şikayetler

Siz değerli ziyaretçilerimiz Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları hakkındaki görüşlerinizi altta bulunan yorumlar kutusuna yazarak konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen diğer ziyaretçilerimize yardımcı olabilirsiniz.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları Randevu Al

Merkezi Hekim Randevu Sistemi
Merkezi Hekim Randevu Sistemi

Merkezi Hastane Randevu Sistemi ( MHRS), tarafından oluşturulan online randevu sistemi ile veya 182 numaralı hattı arayarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ve tarih seçiminden sonra hafta içi her gün randevu alabilirsiniz.  

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji İletişim Bilgileri & Adres


Adres:
Adnan Menderes Caddesi Sağlık Sokak No: 195 Adapazarı
Tel: 0 264 888 40 00
E-Mail: sakaryaeah@saglik.gov.tr

Bir diğer makalemizde Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları, Beyin ve Sinir Cerrahi Hakkında Bilgi, Beyin ve Sinir Cerrahi Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar? Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Yorumlar ve Şikayetler, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Doktorları Randevu, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniği İletişim ve Adres Bilgileri yer almaktadır.

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenteroloji Doktorları ile ilgili makalemizin içerisinde yer alan konu başlıkları:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.