Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı? sorusu günümüzde en çok aratılan soruların başında gelmektedir. Ülkemizde Devlet Hastanesinde Botoks uygulaması ilk olarak İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi kozmetik Polikliniğinde gerçekleştirildi. Botoks uygulamaları şuanda bir çok devlet hastanesinde başarılı şekilde gerçekleştirilmektedir.

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Botoks Nedir?

Botoks Clostridium botulinum adı verilen bakteriden alınan bir toksindir. Sinir ve sinirin etki ettiği organlar arasındaki etkileşimi olumlu yönde etkileyen Botoks uygulaması ile cildin tazelenmesi sağlanır. Böylece Botoks uygulaması ile cilt üzerindeki kırışıklık ve çizgilerin yok olması ve daha gergin bir cilt yapısına kavuşulması sağlanır. Botoks sadece cilt üzerindeki kırışıklık etkisine değil daha bir çok rahatsızlıklara da iyi gelmektedir. Kısaca belirtmek gerekirse Botoks hem kozmetik cerrahide hem de tıbbi cerrahide kullanılır.

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Botoksun Kullanım Alanları Nelerdir?

Migren Tedavisinde Botoks Uygulaması

Migren ağrıları nedeniyle günümüzde bir çok kişi Botoks uygulamasını tercih etmektedir. Dayanılmaz migren ağrıları tedavisinde uygulanan Botoks tedavisi kişiye özel planlanmakta iken 12 hafta arayla en az 2 tedavi dönemi uygulanabilmektedir. Bazı hastalarda tedavi süreci uzun sürmekte iken bazı hastalarda enjeksiyon tekrarlanması gerekebilir.

Aşırı Terleme Tedavisinde Botoks Uygulaması

Ter bezlerine uygulanan Botoks ter bezleri ve sinirler uçları arasındaki iletimi durdurarak hastanın aşırı terlemesi engellenir. Vücudun birçok bölgesinde, koltuk altı, ayaklar, avuç içi bölgelerine uygulanabilmektedir. Terleme Tedavisinde Botoks uygulaması maalesef kalıcı olmamakla beraber kalıcılık süresi yaklaşık 6 ay sürmektedir.

Kırışıklık Tedavisinde Botoks Uygulaması

Gerek yaş ilerlemesi gersek se de genetik nedenlerden dolayı mimik kasları işlevini zamanla yitirmeye başlar. Böylece kişinin cilt yapısında kırışıklıklar meydana gelir. Botoks uygulaması ile kişi kırışıklıklardan kurtulabilir.

Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?
Devlet Hastanesinde Botoks Yapılır mı?

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks uygulaması enjeksiyon şeklinde yapılmakta iken hafif ağrılı bir işlemdir. Botoksun nasıl uygulanacağı uygulama amacına göre değişkenlik göstermektedir. Örnek verecek olursak; kişi mimik kaslarının hareketlerinden yani yüz kırışıklığı tedavisi için Botoks uygulaması yaptıracak ise enjekte mimik kaslarının içine yapılmaktadır. Terleme şikayeti ile Botoks uygulaması yapılacak olan hastaya ise enjekte deri içerisine yapılır. Botoks etkisini operasyondan bir kaç gün sonra göstermektedir. Kalıcılık süresi ise kişiden kişiye değişmekte olup ortalama 6 ay sürmektedir. Etkisi zamanla azalan Botoks uygulaması sonra kişi isterse tekrar uygulama yaptırabilir.

Devlet Hastanelerinde Botoks Yapılır mı?

Özel hastane ve estetik kliniklerinde Botoks fiyatlarının bir hayli yüksek olmasından dolayı kişiler Botoks uygulaması için son zamanlarda devlet hastanelerini daha sık tercih etmektedir. Zira Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile başlayan Devlet Hastanesinde Botoks uygulaması günümüzde birçok devlet hastanesinde başarılı şekilde uygulanmaktadır.

Botoks Yapan Devlet Hastaneleri

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Devlet Hastanesinde Botoks Fiyatları 2022

2022 Devlet Hastanesinde Botoks Fiyatları operasyonun uygulama alanına göre değişkenlik göstermekte iken ortalama Botoks ücretleri ise 400 TL – 2000 TL arasında değişen fiyatlar ile yapılmaktadır. Ayrıca Devlet Hastanesinde Botoks ücreti SGK tarafından karşılanmamaktadır. Net şekilde Devlet Hastanesinde Botoks Fiyatlarını almak için mutlaka cerrahınıza veya hastanenize başvurunuz.

Özel Hastanelerde Botoks Fiyatları 2022

Özel hastane ve kliniklerde ortalama Botoks Fiyatları 750 TL – 6000 TL arasında değişen fiyatlarla yapılmaktadır. Botoks’un uyglancağı alan, kullanılan iğneler ve operasyonun hangi ilde yapılacağına göre fiyatlarda değişkenlik göstermektedir.

Botoks Uygulama AlanıBotoks Fiyatları 20202
Tüm Yüz Botoks 1000 TL – 6000 TL
Alın ve Göz Çevresi Botoks1000 TL – 2000 TL
Kaz Ayakları Botoks750 TL – 2000 TL
Alın Botoks750 TL – 1500 TL
Göz Çevresi Botoks600 TL – 1250 TL
Kaş Arası Botoks700 TL – 1500 TL
Boyun Botoks1000 TL – 2250 TL
Dudak Botoks750 TL – 2000 TL
Göz Çevresi ve Kazayağı Botoks1000 TL – 3000 TL
Terleme Tedavisi Botoks1000 TL – 3000 TL
Migren Tedavisi Botoks1000 TL – 2500 TL

Burada belirttiğimiz fiyatlar ortalam fiyatlar olmakla beraber Devlet Hastanesinde Botoks Ücretleri özel hastane ve kliniklere oranla çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır. Botoks uygulaması için mutlaka seçim yağacağınız klinik veya hastanenin steril olması, sağlık bakanlığı onaylı işletme olması ve Botoks işleminin cerrah tarafından yapılmasına dikkat etmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.